Prezydent podpisał porozumienie w sprawie Kongresu OWHC

W środę, 28 lutego, prezydent Krakowa Jacek Majchrowski podpisał porozumienie z Sekretarzem Generalnym Organizacji Miast Dziedzictwa Światowego w sprawie organizacji 15. Światowego Kongresu Organizacji Miast Światowego Dziedzictwa. Wydarzenie odbędzie się w dniach od 2 do 5 czerwca 2019 roku.

Prezydent podpisał porozumienie w sprawie Kongresu OWHC
Fot. Wiesław Majka/UMK

Przypomnijmy, że głosowanie w sprawie organizacji 15. kongresu OWHC odbyło się w Gyeongju w Korei Południowej. Naszymi konkurentami były: hiszpańska Granada oraz rosyjski Kazań.

OWHC obecnie zrzesza 280 miast wpisanych na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturalnego i Naturalnego UNESCO. Siedziba zarządu Organizacji Miast Dziedzictwa Światowego znajduje się w kanadyjskim Québecu, zaś jej administracją zajmuje się siedem sekretariatów przyporządkowanych konkretnym obszarom geograficznym.

Zasadniczym celem OWHC jest ułatwienie wymiany doświadczeń między miastami członkowskimi w dziedzinie rewitalizacji miast zabytkowych, a także udział w projektach i programach związanych z zarządzaniem miastami zabytkowymi oraz rozpowszechnianie nowych rozwiązań umożliwiających pełniejszą ochronę dziedzictwa kulturalnego.

OTO FOTOKRONIKA MIASTA KRAKOWA

OWHC u PMK

Więcej informacji na temat OWHC przeczytasz TUTAJ.

Pokaż metkę
Autor: Iga Chylicka
Osoba publikująca: JULIA ŻYLINA-CHUDZIK
Podmiot publikujący: Otwarty na świat
Zobacz także
Przedstawicielstwa zagraniczne w Krakowie