Ambasador Hiszpanii po raz kolejny gości w Krakowie

J.E. Francisco Javier Sanabrria Valderrama spotkał się z Prezydentem Miasta Krakowa Jackiem Majchrowskim w piątek, 26 kwietnia 2019 r.

Ambasador Hiszpanii po raz kolejny gości w Krakowie
Fot. Bogusław Świerzowski

Pan Ambasador Valderrama odwiedził krakowski magistrat już po raz trzeci. Poprzednio towarzyszył on m.in. Przewodniczącemu Senatu Hiszpanii Pío Garcíi-Escudero Márquezowi podczas kurtuazyjnej wizyty w naszym mieście i uczestniczył w inauguracji Europejskiej Stolicy Kultury Kulinarnej (główna siedziba władz Europejskiej Akademii Gastronomicznej, która nadała Krakowowi ten tytuł znajduje się w Madrycie).

Kolejna wizyta Ambasadora miała charakter roboczy i była okazją do przedstawienia koncepcji podkreślenia związków Polski ze Szlakiem Św. Jakuba, zaprezentowanej przez rząd regionalny Galicji. Inicjatywa wpisuje się w obchody stulecia przywrócenia stosunków dyplomatycznych pomiędzy Hiszpanią i Polską, a także w Dni Kultury i Kuchni Galicyjskiej, które Ambasada Hiszpanii wraz z rządem Galicji planują zorganizować w naszym mieście w drugiej połowie tego roku.

Droga św. Jakuba, to szlak pielgrzymkowy wiodący do katedry w Santiago de Compostela w Galicji na północy Hiszpanii. W katedrze tej znajduje się ciało św. Jakuba Apostoła. Nie ma tam ustalonej trasy pielgrzymki - uczestnicy mogą dotrzeć do celu jednym z wielu szlaków. W oplatającą prawie całą Europę sieć dróg jakubowych wpisuje się Szlak Małopolski. Jednym z jego głównych punktów jest Kraków, przez który przebiega kilka alternatywnych tras. Część z nich obejmuje również najbardziej centralne i rozpoznawalne miejsca, jak Rynek Główny, czy Wawel. Dlatego też w naszym mieście często można zobaczyć charakterystyczne oznaczenie szlaku.

Zobacz zdjęcia ze spotkania na OTO FOTOKRONIKA Miasta Krakowa 

pokaż metkę
Osoba publikująca: Julia Żylina-Chudzik
Podmiot publikujący: Otwarty na świat
Zobacz także
Przedstawicielstwa zagraniczne w Krakowie