Konsul Generalny USA Bix Aliu żegna się z Krakowem

28 maja 2019 r. Konsul Generalny USA w Krakowie B. Bix Aliu złożył pożegnalną wizytę Prezydentowi Miasta Krakowa Jackowi Majchrowskiemu. Po dziewięciu miesiącach Konsul Aliu kończy misję dyplomatyczną w Krakowie, by przenieść się do Warszawy gdzie obejmie funkcję Zastępcy Szefa Misji. Przed objęciem funkcji Konsula Generalnego w Krakowie Bix Aliu pracował już w Warszawie na stanowisku wicekonsula i zastępcy szefa działu Prasy i Kultury Ambasady USA.

Konsul Generalny USA Bix Aliu żegna się z Krakowem
Fot. Wiesław Majka

Podczas misji  Konsula Aliu w naszym mieście, z inicjatywy Kosulatu Generalnego USA przeprowadzono pierwszą edycję projektu Hoover Table, w realizację którego zaangażował się również Urząd Miasta Krakowa, American Chamber of Commerce i Polski Instytut Filantropii. Efektem współpracy tych instytucji było nie tylko rozpropagowanie wiedzy o filantropie i przyjacielu Polski jakim był 31. prezydent Stanów Zjednoczonych Herbert Hoover , ale też edukacja i rekreacja dla trzydzieściorga dzieci z krakowskich placówek opiekuńczo-wychowawczych, które tego lata wyjadą na obozy przygodowo-językowe na Mazury.

Podczas wizyty w gabinecie Prezydenta Miasta Krakowa Konsul Aliu zapewnił, że pracując w Warszawie pozostanie przyjacielem Krakowa i nie przestanie działać na jego korzyść. Już 27 czerwca odwiedzi Kraków wraz z Ambasador Georgette Mosbacher jako współgospodarz uroczystości zorganizowanej z okazji Święta Niepodległości Stanów Zjednoczonych.

Zobacz zdjęcia z wizyty w OTOFoto Kronice Miasta Krakowa

Pokaż metkę
Osoba publikująca: Kinga Stoszek
Podmiot publikujący: Otwarty na świat
Zobacz także
Przedstawicielstwa zagraniczne w Krakowie