Kraków – Bratysława: spotkanie z Ambasadorem RP na Słowacji J.E. Tomaszem Chłoniem

23 stycznia Prezydent Jacek Majchrowski spotkał się z Ambasadorem RP w Bratysławie Tomaszem Chłoniem, który odwiedził Kraków w związku z zakończeniem misji dyplomatycznej Konsula Generalnego Słowacji w Krakowie Marka Lisánskiego.

Kraków – Bratysława: spotkanie z Ambasadorem RP na Słowacji J.E. Tomaszem Chłoniem
Fot. Wiesław Majka

Ambasador Tomasz Chłoń wyraził zadowolenie z bardzo dynamicznych  stosunków polsko-słowackich, w których główną rolę odgrywa Małopolska i Kraków. Oficjalne szacunki podają 6 mln wjazdów do Polski rocznie. Jest to z pewnością efekt działań wielu podmiotów – placówek dyplomatycznych oraz samorządów, które podejmują różnego rodzaju inicjatywy – jak wyjazdy studyjne dziennikarzy, współpraca z lokalnymi agencjami turystycznymi. Niemniej jednak zawsze można zrobić jeszcze więcej. Według Ambasadora potrzebna jest bardziej agresywna i powszechna promocja. Tym bardziej, że trwająca kampania ukierunkowana na osłabienie polskiej marki w żywności ma bardzo negatywny wpływ na wizerunek Polski na Słowacji.  Celem tej anty-promocji jest osłabienie konkurencyjności polskich produktów żywnościowych, które są dość popularne na rynku słowackim. Dlatego też tak ważne jest opracowanie szeroko zakrojonej kampanii medialnej, z udziałem polskich ministerstw – Spraw Zagranicznych, Sportu i Turystyki oraz Gospodarki oraz samorządów. Ambasador Chłoń podjął już pierwsze rozmowy z szefami tych resortów. Udział w tym projekcie zaproponował także Prezydentowi Jackowi Majchrowskiemu i uzyskał jego pełne poparcie. Tylko wspólne działanie może osłabić bardziej agresywne media słowackie i wypromować należycie polską markę.

W najbliższym czasie opracowane zostaną konkretne założenia tej kampanii.

Ambasador zadeklarował również wsparcie w działaniach podejmowanych przez Kraków w kierunku aktywizacji kontaktów z Bratysławą, naszym miastem partnerskim od 1974 roku. Kontakty te bowiem, początkowo bardzo aktywne, od momentu gdy Bratysława stała się stolicą kraju, uległy osłabieniu. Być może wspólne starania Słowacji i Krakowa o organizację Zimowych Igrzysk Olimpijskich w 2022 roku będą impulsem, który temu długoletniemu partnerstwu nada nowy wymiar.

Pokaż metkę
Osoba publikująca: KINGA STOSZEK
Podmiot publikujący: Otwarty na świat beta
Zobacz także
Newsletter
Zapisz się
Przedstawicielstwa zagraniczne w Krakowie