Zobacz także...

Kraków solidarny i kolorowy. Podziękowania za akcję podświetleń

Gdy granice państw są prewencyjnie zamknięte, a ich obywatele – odgrodzeni od siebie restrykcjami kwarantanny, ważny staje się każdy gest solidarności, który konsoliduje międzynarodową społeczność i podtrzymuje ją na duchu. W geście solidarności z państwami najbardziej dotkniętymi pandemią COVID-19, Kraków zorganizował serię podświetleń obiektów miejskich w barwach narodowych tych krajów. W dniach 26, 27 i 30 marca Tauron Arena Kraków, Centrum Kongresowe ICE Kraków i kładka o. Bernatka wyświetlały flagi Włoch, Hiszpanii, Francji, Niemiec, USA i Wielkiej Brytanii.

Kultura w czasach kwarantanny. Odcinek 4

Gdy nerwy są zszargane z powodu zamknięcia w czterech ścianach z powodu pandemii, warto podłączyć się online do dobrej muzyki! - przekonuje miasto Lipsk. W kolejnym odcinku naszego cyklu kulturalnego przedstawiamy muzyczne propozycje na weekend i nie tylko, które wprowadzą Was w nastrój refleksji, ale też – pomogą się zrelaksować.

Kraków podziękował polskiej służbie zdrowia

Kolejny tydzień przyniósł kolejne zaostrzenia sanitarno- epidemiologiczne, w związku z walką z rozprzestrzenianiem się koronawirusa i wywoływanej przez niego choroby COVID-19. W tym trudnym czasie, który od wszystkich wymaga samodyscypliny i mobilizacji, Kraków szczególnie docenia codzienną pracę polskich lekarzy, pielęgniarek i ratowników. 2 kwietnia, w godz. 19.30-21.30 TAURON Arena Kraków wyświetlała napis "Kraków dziękuje polskiej służbie zdrowia".

Pożegnanie z Krzysztofem Pendereckim

29 marca, nad ranem odszedł Krzysztof Penderecki - wybitny polski kompozytor i dyrygent. Miał 86 lat. Kraków pożegnał Maestro w czwartek, 2 kwietnia.

 

Kultura w czasach kwarantanny. Odcinek 3

#zostanwdomu i wykorzystaj czas izolacji aby nadrobić kulturalne zaległości! Publikujemy trzeci odcinek kulturalnych inspiracji dla ciekawych świata. Ostatnim razem przeglądaliśmy dla Was kulturalne oferty najbliższych krajów sąsiedzkich. Ponieważ jednak z klikaniem bywa tak, że nie zawsze uda się wyhamować w porę, to zawędrowaliśmy nieco dalej… Oto kolejne europejskie kraje i kolejna porcja informacji!

Podziękowanie i apel Burmistrza Zagrzebia

Burmistrz miasta Zagrzebia Milan Bandić przesłał do Prezydenta Miasta Krakowa podziękowanie, za słowa wsparcia w związku z trzęsieniem ziemi, które nawiedziło stolicę Chorwacji 22 marca br.

Wesoła kwarantanna. Konkurs Fundacji „Zustricz”

Działająca w Krakowie Fundacja „Zustricz”, która działa na rzecz integracji społeczności ukraińskiej w naszym mieście, a także promocji ukraińskiej kultury i języka, zaprasza dzieci do udziału w konkursie „Wesoło na kwarantannie”. Wykonajcie jedno z 3 przedstawionych zadań i opublikujcie w sieci efekty swojej pracy. Nagrody czekają!

Kraków zaświecił dla USA, Wielkiej Brytanii i… polskiej służby zdrowia!

W poniedziałek, 30 marca, kolejny raz podświetlane zostały miejskie obiekty w geście solidarności z krajami szczególnie dotkniętymi kryzysem epidemicznym. Na ekranie TAURON Areny Kraków zabłysnęła flaga USA, Centrum Kongresowe ICE Kraków podświetlono barwami Wielkiej Brytanii, a kładka pieszo-rowerowa o. Bernatka – polską flagą narodową.

Wiedeń w obliczu CoViD-19

Jak większość miast Europy w tym wyjątkowym czasie Wiedeń również podejmuje kroki w celu powstrzymania rozprzestrzeniania się koronawirusa. Swoboda poruszania się w przestrzeni publicznej została poważnie ograniczona od 13 kwietnia. Wszyscy mieszkańcy są wezwani do pozostania w mieszkaniach i unikania wszelkich niepotrzebnych podróży.

Kultura w czasach kwarantanny. Odcinek 2

Opustoszałe ulice miasta i zamknięte parki przywodzą Wam na myśl powieści Kinga? A może nieodparcie wywołują skojarzenie ze starym przebojem Queen? „Empty spaces, what are we living for? Abandoned places, I guess we know the score, on and on does anybody know what we are looking for?”… Pamiętajcie więc – już 3 linijki dalej nieśmiertelny Freddy Mercury śpiewał: „the Show must go on”! W czasie kwarantanny, gdy kreatywność przenosi się do sieci, zapraszamy do wirtualnych podróży inspirowanych lekturą naszego kulturalnego przewodnika.

Przedstawicielstwa zagraniczne w Krakowie