Zobacz także...

Walka z dyskryminacją – międzynarodowa konferencja

Od 3 do 5 listopada Kraków będzie gościł ponad 100 aktywistów i aktywistek społecznych, którzy podzielą się doświadczeniami związanymi z zagadnieniem walki z dyskryminacją w Europie. To kulminacyjny punkt dwuletniego projektu MURAL wspierającego tolerancję i poszanowanie niezależnie od wyznania, przekonań religijnych czy pochodzenia etnicznego.

Delegacja z Pekinu w Krakowie

Zastępca Prezydenta Krakowa Jerzy Muzyk, Prezes ARM Inwestycje Jan Pamuła oraz przedstawiciele Wydziału ds. Przedsiębiorczości i Innowacji spotkali się w piątek, 25 października w Urzędzie Miasta Krakowa z delegacją z Pekinu.

Imagine there’s no hate - nagrody im. Sérgio Vieira de Mello przyznane

W czwartek, 24 października w Willi Decjusza w Krakowie odbyła się ceremonia wręczenia polskiej nagrody im. Sérgio Vieira de Mello, w której wziął udział Jerzy Muzyk, zastępca prezydenta Krakowa.

Laureatami zostali: Tamila Tasheva, liderka krymskich Tatarów oraz Diecezjalne Centrum Praw Człowieka Fray Juan de Larios (CDDHFJ) - organizacja zajmująca się poszukiwaniem osób zaginionych w Meksyku. Nagrodę honorową kapituła przyznała pośmiertnie śp. Pawłowi Adamowiczowi, prezydentowi Gdańska, który został zabity 13 stycznia 2019 r. podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Krakowskie targi bożonarodzeniowe w czołówce

Cudowne dekoracje, sznury świateł, smakowite zapachy i jedyna w swoim rodzaju atmosfera – krakowskie targi bożonarodzeniowe trafiły na listę najlepszych jarmarków bożonarodzeniowych w Europie opublikowaną na stronie Ryanair.

Słowacka prezentacja w Krakowie „Dni Sztuki Dwóch Narodów”

29 października w Krakowie odbyła się słowacka prezentacja kulturalna organizowana pod hasłem „Dni Sztuki Dwóch Narodów” w ramach 13. Europejskiego Dnia Rodziców i Szkół. Głównym partnerem wydarzenia był Konsulat Generalny Republiki Słowackiej w Krakowie.

Przedstawiciele misji RPA z wizytą w Krakowie

Zastępca Prezydenta Miasta Krakowa ds. Zrównoważonego Rozwoju Jerzy Muzyk spotkał się 24 października 2019 w swoim gabinecie z Radcą Ambasady RPA w Warszawie Christianem Bothą, pełniącym obecnie obowiązki Chargé d’Affaires.

Prezydent Jacek Majchrowski i Ambasador Kanady wspólnie na Targach Książki

Otwarcie Targów Książki w Krakowie (24 października 2019 r.) było dla Prezydenta Jacka Majchrowskiego okazją do roboczego spotkania z Ambasador Kanady J.E. Leslie Scanlon.

Multikulturowe andrzejki w CSW Solvay!

Przy dźwiękach ukraińskiej bandury i greckiego buzuki oraz rytmach indyjskiego tańca kathak i bollywood! Tak zapowiada się „Koncert andrzejkowy” w Centrum Sztuki Współczesnej Solvay (ul. Zakopiańska 62) – filii Centrum Kultury Podgórza. Impreza odbędzie się 30 listopada 2019 r., o godz. 18.00. Bilety już w sprzedaży!

Polityka senioralna w centrum uwagi partnerskiego Lwowa

Teoretyczne założenia krakowskiej polityki wobec seniorów i osób niepełnosprawnych, realizowane w tym zakresie projekty oraz placówki opiekuńcze działające w naszym mieście były tematem wizyty studyjnej delegacji miasta Lwowa, która odwiedziła Kraków 22 października 2019 r.

Odznaka Honoris Gratia dla zasłużonego Polonusa

We wtorek, 22 października Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski przyjął na spotkaniu gabinetowym Andrzeja Balcerzaka, zasłużonego działacza polonijnego, wręczając mu odznakę Honoris Gratia przyznawaną w dowód uznania za szczególne zasługi dla Krakowa i jego mieszkańców.    

Przedstawicielstwa zagraniczne w Krakowie