Zobacz także...

Goście z Hainan w Urzędzie Miasta Krakowa

24 czerwca Kraków odwiedziła oficjalna delegacja Regionalnego Kongresu Prowincji Hainan. Chińscy goście spotkali się w Urzędzie Miasta Krakowa z dyrektorami wydziałów: Rozwoju Miasta, Budżetu Miasta i Spraw Społecznych.

Dobre widoki na współpracę informatyczną. Wizyta delegacji Frankfurtu nad Menem

Od 21 do 23 czerwca 2016 r. w Krakowie przebywali: Członek Zarządu Frankfurtu nad Menem Jan Schneider oraz Dyrektor Wydziału Informatyki i Telekomunikacji UM Frankfurtu Sandra Rösner. Kontynuując dialog zapoczątkowany przez miasta przed dwoma laty, goście rozmawiali z krakowskimi kolegami na temat informatyki i modernizacji metod zarządzania miastem.

Kraków szkolił merów ukraińskich miast

Od 18 do 21 czerwca 2016 r. w Krakowie gościli uczestnicy drugiej edycji projektu edukacyjnego „School of Mayors - Szkoła Merów”, realizowanego na bazie Szkoły Biznesu MIM-Kijów i wspieranego przez Związek Miast Polskich. Magistrat zorganizował dla samorządowców z Ukrainy – w tym merów i kandydatów na merów ukraińskich miast – serię spotkań studyjnych.

Ambasador Meksyku odwiedza Kraków

Ambasador Alejandro Negrín Muňoz złożył listy uwierzytelniające na ręce Prezydenta Andrzeja Dudy zaledwie 14 czerwca br. W niecały tydzień później – 20 czerwca - był już z pierwszą oficjalną wizytą w Krakowie i spotkał się z Prezydentem Jackiem Majchrowskim.

Jubileusz Domów i aktualna współpraca. Norymberga w Krakowie

Krakowskie obchody jubileuszu 20-lecia istnienia Domu Norymberskiego w Krakowie oraz Domu Krakowskiego w Norymberdze były okazją do wizyty w naszym mieście oficjalnej delegacji Norymbergi na czele z Nadburmistrzem Ulrichem Maly. Goszczących w Krakowie od 18 do 20 czerwca norymberczyków powitał Prezydent Jacek Majchrowski.

Uroczystości z okazji jubileuszu traktatu polsko-niemieckiego

17 czerwca 2016 r. świętowaliśmy 25. rocznicę podpisania przełomowego Traktatu o dobrym sąsiedztwie i przyjaznej współpracy między Polską a Niemcami. Samorząd województwa małopolskiego i Konsulat Generalny Niemiec w Krakowie zorganizowały z tej okazji uroczystość, w której udział wzięli również przedstawiciele niemieckich miast partnerskich Krakowa – Lipska, Norymbergi i Frankfurtu nad Menem.

Norweska delegacja z wizytą w Krakowie

W środę, 15 czerwca 2016 r., Kraków odwiedzili przedstawiciele Ambasady Królestwa Norwegii w Warszawie, Delegacja Królestwa Norwegii oraz przedstawiciele Ministerstwa Zdrowia. Goście interesowali się kwestiami realizowanej przez Gminę polityki zdrowotnej dla mieszkańców oraz organizacją opieki długoterminowej, szczególnie w zakresie ochrony zdrowia seniorów.

Impact 16’: Kraków centrum nowej gospodarki

Czwarta Rewolucja Przemysłowa i jej wpływ na rozwój ekonomii, technologii oraz społeczeństwa to główny temat kongresu Impact 16’, czyli najważniejszego wydarzenia nowej gospodarki w Polsce, który odbywał się 15 i 16 czerwca w ICE Kraków. O nowoczesnych rozwiązaniach i innowacjach dyskutowali polscy i zagraniczni eksperci, przedsiębiorcy, przedstawiciele świata kultury i nauki, a także władz oraz instytucji państwowych.

Minister Handlu Zagranicznego i Rozwoju Finlandii z wizytą w Krakowie

W poniedziałek, 13 czerwca z wizytą do Krakowa przybyła Minister Handlu Zagranicznego i Rozwoju Finlandii Pani Lenita Toivakka, która spotkała się z Prezydentem Jackiem Majchrowskim. Towarzysząca Pani Minister delegacja biznesowa wraz z przedstawicielami krakowskich spółek komunalnych wzięła udział w specjalnej konferencji poświęconej czystym technologiom w gospodarce komunalnej.

Światowy Szczyt Kobiet w Krakowie

W 2016 roku Polska została wybrana na gospodarza Światowego Szczytu Kobiet, zwanego „kobiecym Davos”. W ramach tego wydarzenia w poniedziałek, 13 czerwca blisko 100 uczestniczek tego wydarzenia gościło w Krakowie, aby zwiedzić najsłynniejsze polskie miasto i spotkać się z jego władzami. Liderki z 80. krajów świata w pięknym otoczeniu dzieł sztuki w Galerii Sztuki Polskiej XIX w. w Sukiennicach przywitał Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski i jego zastępczyni, Elżbieta Koterba.

Przedstawicielstwa zagraniczne w Krakowie