Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Kraków na Moskiewskim Forum Urbanistycznym

Eksperci z Urzędu Miasta Krakowa wzięli udział w szóstej edycji Moskiewskiego Forum Urbanistycznego, które odbyło się w stolicy Rosji od 30 czerwca do 3 lipca 2016 r. Tematem przewodnim wydarzenia były technologie sprzyjające dynamicznemu rozwojowi rozrastających się metropolii.

Organizowane od 2011 r. Moskiewskie Forum Urbanistyczne to międzynarodowa konferencja z zakresu urbanistyki, architektury, planowania przestrzennego, gospodarki i strategicznego rozwoju  z udziałem przedstawicieli zagranicznych miast oraz branżowych ekspertów. Ideą organizatorów Forum było nadanie nowego impulsu dla kreatywnego i dynamicznego rozwoju stolicy Rosji oraz stworzenie międzynarodowej platformy wymiany doświadczeń. Forum organizowane jest w Centrum Wystawienniczym „Maneż”, przy wsparciu władz Miasta Moskwy (Komitet Architektury i Urbanistyki) oraz Mera Moskwy Siergieja Sobianina, którego wystąpienie zainaugurowało wydarzenie.

W tegorocznej konferencji wzięło udział ponad 70 zagranicznych gości, przedstawicieli takich miast jak m.in.: Nowy York, Paryż, Berlin, Pekin, Bangkok, Buenos Aires, Londyn, Tel Aviv, Zagrzeb, Tirana, Budapeszt, Wenecja czy Banja Luka. Nie zabrakło światowej sławy ekspertów jak np. Anthony Townsend, Anthony Mallows, czy Lucy Bullivant; znanych architektów i liderów innowacyjnych projektów.

Kraków współpracuje z Moskwą od lat 90-tych. Podczas Forum nasze miasto było reprezentowane przez Dyrektora Wydziału Rozwoju Rafała Kulczyckiego oraz Dyrektor Biura Planowania Przestrzennego Bożenę Kaczmarską-Michniak, która w charakterze eksperta uczestniczyła w sesji tematycznej poświęconej ewolucji modelu planowania przestrzennego w dużych miastach.

Forum było okazją do wymiany opinii na temat aktualnych problemów i aspiracji nowoczesnych miast. Porównanie dokumentów planistycznych, projektowanych i wdrażanych innowacji pokazuje wyraźnie, że pomimo różnic geograficznych, społecznych i demograficznych, wyzwania przed którymi stają zespoły zarządzające współczesnymi metropoliami są w istocie podobne. Międzynarodowa wymiana opinii, doświadczeń i know-how staje się dzisiaj kluczem do sukcesu. Dziękując gospodarzom za owocne spotkania, krakowska delegacja zaprosiła przedstawicieli Moskwy do udziału w krakowskim Biennale Architektury, organizowanym dorocznie na jesieni.       

pokaż metkę
Osoba publikująca: JULIA ŻYLINA-CHUDZIK
Podmiot publikujący: Otwarty na świat
Data publikacji: 2016-07-03
Data aktualizacji: 2016-07-11
Powrót

Zobacz także

Znajdź