Już ósmy Konsulat Generalny w Krakowie!

Decyzją władz austriackich krakowska placówka konsularna uzyskała rangę Konsulatu Generalnego. Obszar konsularny Konsulatu Generalnego Austrii w Krakowie obejmie trzy województwa: małopolskie, podkarpackie i świętokrzyskie.

Już ósmy Konsulat Generalny w Krakowie!
Fot. S. Kopp - Wikimedia Commons

Decyzje tę ogłosił Ambasador Austrii w Polsce J.E. Thomas M. Buchsbaum podczas odbywającej się we wtorek, 23 sierpnia w Katowicach uroczystości otwarcia Konsulatu Austrii w tym mieście. 

Otwarcie Konsulatu w Katowicach zbiega się w czasie z podniesieniem rangi placówki w Krakowie. Obszar konsularny Konsulatu Generalnego w Krakowie obejmie trzy województwa: małopolskie, podkarpackie i świętokrzyskie. Dzięki temu po raz pierwszy austriacki konsulat będzie odpowiedzialny za województwo świętokrzyskie.

Ambasador Buchsbaum z zadowoleniem przyjął zgodę na podniesienie rangi austriackiego przedstawicielstwa w Krakowie. Czyni to bowiem zadość ważnej historycznej, kulturalnej i gospodarczej roli południowej Polski w relacjach z Wiedniem oraz intensywnym stosunkom bilateralnym między tym regionem a Austrią. Dyrektor Konsulatu Generalnego w Krakowie, odtąd Honorowy Konsul Generalny Andrzej Tombiński, przyznał: „Fakt, że Austria ma w Krakowie Konsulat Generalny, jest tu uważany niemal za oczywistość i pozwoli dalej wspierać i uskrzydlać bliskie stosunki bilateralne. Priorytetem dla mnie pozostają projekty kulturalne oraz wspieranie kultury pamięci”.

 

Pokaż metkę
Autor: MAŁGORZATA TABASZEWSKA
Osoba publikująca: JULIA ŻYLINA-CHUDZIK
Podmiot publikujący: Otwarty na świat
Zobacz także
Przedstawicielstwa zagraniczne w Krakowie