Krakowski Weekend Literacki we Lwowie

W sobotę, 1 października 2016 r., poeci i artyści związani z naszym miastem zaprosili mieszkańców partnerskiego Lwowa w literacką podróż po Krakowie. Krakowski Weekend Literacki we Lwowie stał się kolejną odsłoną wielowątkowej współpracy miast, które łączy m.in. tytuł Miasta Literatury UNESCO.

Krakowski Weekend Literacki we Lwowie
Fot. Kraków Otwarty Na Świat

Lwów, który w bieżącym roku dołączył do rodziny Miast Kreatywnych UNESCO, zaproponował, aby tradycyjna doroczna prezentacja Krakowa w stolicy dawnej Galicji miała właśnie literacki charakter. W sobotę o godz. 16.00 w centrum kulturalnym „Słowo i Głos” na ul. Gródeckiej odbyło się poetyckie spotkanie z Krakowem z udziałem poetów Jana Polkowskiego i Adama Ziemianina. W tym samym dniu o godz. 18.00 w Pałacu Potockich na ul. Kopernika odbył się koncert pt. „Gdybym mogła pisać wiersze na rozstaju dróg”, podczas którego Agnieszka Chrzanowska wykonała własne kompozycje do wierszy krakowskich poetów.

Na zaproszenie władz Lwowa, w literackiej prezentacji Krakowa wzięła udział oficjalna delegacja Rady Miasta Krakowa na czele z Przewodniczącym Bogusławem Kośmiderem.

pokaż metkę
Osoba publikująca: JULIA ŻYLINA-CHUDZIK
Podmiot publikujący: Otwarty na świat
Zobacz także
Przedstawicielstwa zagraniczne w Krakowie