Komunikat archiwalny

Wystawa krakowskiego artysty w Shenzhen

Od 5 do 15 marca w Galerii 33 w chińskim mieście Shenhzen prezentowane są prace krakowskiego grafika, fotografika i wydawcy PIO (Piotra) Kalińskiego.

Wystawa krakowskiego artysty w Shenzhen
Fot. Shenzhen Skyline - autorstwa Simbaxu CreativeCommons

Wystawa nosi tytuł „Wiosna” i składają się na nią między innymi dzieła z cyklu „Kanton”, które powstały podczas pobytu artysty w prowincji Guangdong.

To kolejna wystawa prac PIO Kalińskiego który zdobył uznanie w Państwie Środka. Linoryty artysty inspirowane książkami Kafki, Kundery i Pessoi były już kilkukrotnie prezentowane chińskim odbiorcom a sam artysta udzielił kilkunastu wywiadów tamtejszym mediom.   
Urodzony w Krakowie Piotr Kaliński jest absolwentem Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki. Pracę dyplomową, przygotowywaną pod kierunkiem prof. Romana Banaszewskiego w pracowni książki ASP, obronił w 2001 r. Jest założycielem stowarzyszenia „Świat PRZEDSTAWIONY” oraz klubu artystycznego LOKATOR, który obecnie przekształcił w księgarnię i wydawnictwo. Jego prace były prezentowane m. in. w Norymberdze, Bratysławie, Zagrzebiu oraz w kilku miastach francuskich.  

Pokaż metkę
Osoba publikująca: IZABELA HAUPT
Podmiot publikujący: Otwarty na świat
Zobacz także
Przedstawicielstwa zagraniczne w Krakowie