Bunkier Sztuki na festiwalu w Teheranie

Galeria Bunkier Sztuki w najbliższych dniach weźmie udział w międzynarodowym festiwalu Limited Access w Teheranie, który potrwa od 7 do 12 kwietnia. Gościem festiwalu będzie Magdalena Ziółkowska, Dyrektorka Galerii, która opowie i zaprezentuje prace wideo artystów którzy wzięli udział w projekcie „Sejsmograf", zorganizowanym w 2016 roku przez Galerię Sztuki Współczesnej Bunkier Sztuki, BWA Sokół w Nowym Sączu i BWA Tarnów.

Bunkier Sztuki na festiwalu w Teheranie
Fot. materiały prasowe/Bunkier Sztuki

Prace wideo artystów, którzy wzięli udział w zeszłorocznej edycji „Sejsmografu” – Róży Dudy, Agnieszki Fluder, Krzysztofa Furtasa, Martyny Kielesińskiej, Magdaleny Lazar, Marianny Serockiej i Michała Soi – znalazły się w programie międzynarodowego festiwalu Limited Access w Teheranie. Przewodnim wątkiem pokazu jest codzienność, pęknięcia w niej, rytuały, praktyki codzienności i to, w jaki sposób zostaje ona dekonstruowana w pracach absolwentów krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych.

Pokaz „Procedures of EverydayPractice” odbędzie się 12 kwietnia o godzinie 18:00 lokalnego czasu. Jego kuratorką jest Magdalena Ziółkowska. Projekt jest współfinansowany przez Ambasadę Rzeczypospolitej Polskiej w Teheranie. Więcej informacji na anglojęzycznej stronie Bunkra Sztuki i stronie Limited Access.

„Sejsmograf” powstał z myślą o tym, aby stworzyć artystom z Małopolski miejsce do prezentowania twórczości i umożliwić im swobodne spotkania z kuratorami z Polski i zagranicy. Projekt zorganizowała Galeria Sztuki Współczesnej Bunkier Sztuki we współpracy z BWA Sokół w Nowym Sączu i BWA w Tarnowie. Więcej informacji o wydarzeniu na stronie Bunkra Sztuki. W 2017 roku Bunkier Sztuki planuje II edycję „Sejsmografu”.

pokaż metkę
Osoba publikująca: JULIA ŻYLINA-CHUDZIK
Podmiot publikujący: Otwarty na świat
Zobacz także
Przedstawicielstwa zagraniczne w Krakowie