Komunikat archiwalny

Krakowski Pokaz i Międzynarodowa Aukcja Koni Arabskich

Od 8 do 10 września na terenie Klubu Jazdy Konnej „Szary” w Michałowicach pod Krakowem odbyły się: II Krakowski Pokaz Koni Arabskich (impreza afiliowana przez Europejską Organizację Konia Arabskiego ECAHO – C-National) oraz Międzynarodowa Aukcja Koni Arabskich. Impreza została objęta honorowym patronatem Prezydenta Miasta Krakowa. W ramach Patronatu ufundowana została Nagroda Prezydenta w postaci pucharu dla właściciela konia, który uzyska najwyższe noty od sędziów – najwyższą punktację pokazu.

Krakowski Pokaz i Międzynarodowa Aukcja Koni Arabskich
Fot. materiały prasowe

Po udanym debiucie w 2016 roku, krakowski pokaz wpisał się w krajowy i międzynarodowy kalendarz imprez poświęconych koniom arabskim czystej krwi. W tym roku organizatorzy, zachęceni przez krajowych i zagranicznych hodowców oraz miłośników koni, podjęli decyzję o organizacji w sercu Małopolski Międzynarodowej Aukcji Koni Arabskich. Była to pierwsza aukcja koni arabskich czystej krwi w Polsce, oferująca klacze i ogiery, zarówno polskich jak i zagranicznych wystawców.  Wzięły w niej udział konie wpisane do Ksiąg Stadnych krajów uznanych przez WAHO, z Kataru, Francji, USA, Izraela, Włoch i Czech. Po raz pierwszy też, precyzyjnie skonstruowana oferta zawierała oprócz koni hodowlanych, przede wszystkim prospekty pokazowe, a więc konie w treningu, młode, gotowe do występów na czempionatach, krajowych i międzynarodowych. Kończący się jesienią sezon pokazów w Europie jest jednocześnie początkiem imprez dedykowanych koniom czystej krwi na Bliskim Wschodzie. Aukcjonerem był uznany i ceniony za profesjonalizm Andrew Nolan, który wielokrotnie sprawdził się w Janowie Podlaskim podczas Pride of Poland.

Pokaz koni logo

Organizatorzy imprezy dołożyli wszelkich starań, aby zapewnić jak najatrakcyjniejszy i rozbudowany program trzydniowej imprezy, aby zainteresować zarówno hodowców  i wystawców koni arabskich jak i obserwatorów, miłośników spędzania czasu na świeżym powietrzu oraz  rodziny z dziećmi. Oprócz tradycyjnych klas „w ręku” dla klaczy i ogierów wszyscy goście mogli dodatkowo podziwiać dorobek polskich hodowców w klasach źrebiąt, bawić się podczas klasy amatorów-prezenterów, a także użytkowych klas typu „pleasure”, w których konie zaprezentują swoje umiejętności pod jeźdźcami.

Więcej informacji na: www.cracow-show.arabians.pl

Pokaż metkę
Osoba publikująca: JULIA ŻYLINA-CHUDZIK
Podmiot publikujący: Otwarty na świat
Zobacz także
Przedstawicielstwa zagraniczne w Krakowie