Komunikat archiwalny

Konkurs fotograficzny „W Chinach i o Chinach”

Wszystkich tych, którzy byli w Chinach i przywieźli stamtąd interesujące zdjęcia, jak również tych, którzy poza Państwem Środka znaleźli chińskie inspiracje, Instytut Konfucjusza w Krakowie zaprasza do udziału w szóstej edycji konkursu fotograficznego! Na najlepszych czekają nagrody o łącznej wartości 3600 zł oraz wystawa!

Konkurs fotograficzny „W Chinach i o Chinach”
Fot. Instytut Konfucjusza

Zdjęcia na konkurs można nadsyłać w następujących w kategoriach:

A) Człowiek w Chinach

B) Chiński krajobraz

C) Chińskie inspiracje (fotografie wykonane poza obrębem Chin w jakikolwiek sposób nawiązujące do Chin lub mogące się z nimi kojarzyć).

Warunki techniczne:

Na konkurs każdy uczestnik może nadesłać maksymalnie 5 fotografii, przy czym w jednej kategorii można zgłosić najwyżej 3 zdjęcia. Zgłaszane prace muszą spełniać warunki techniczne: format pliku – JPG; rozdzielczość 300 dpi; długość krótszego boku min. 2000px; wielkość pliku do 3MB. Zdjęcia wraz z imieniem i nazwiskiem autora, nazwą kategorii, tytułem pracy oraz miejscem i datą wykonania zdjęcia, należy w terminie do 15 października 2017 r. wysłać na adres e-mail: konkursfoto@instytutkonfucjusza.pl . W nazwie pliku ze zdjęciem należy umieścić godło Uczestnika oraz symbol kategorii A, B lub C, np.: jackiechan_A1.jpg.

Wybór zwycięzców Konkursu nastąpi dwuetapowo. Wyłonienie finalistów w I etapie nastąpi do 30 października 2017 i będzie polegało na wyborze przez Komisję Konkursową 20 najlepszych zdjęć. Spośród nich Komisja Konkursu wybierze 3 zwycięzców w kategorii A i B oraz 1 zwycięzcę w kategorii C. Ponadto Dyrektor Instytutu Konfucjusza ze strony polskiej oraz Wicedyrektor ze strony chińskiej przyznają własne wyróżnienia. Przyznane zostanie również specjalne wyróżnienie w kategorii „Piękno”. Dodatkowo wszystkie finałowe zdjęcia wezmą udział w głosowaniu internautów, w trakcie którego wybrany zostanie zdobywca nagrody publiczności.

Głosowanie odbędzie się na stronie www.facebook.com/instytutkonfucjusza od 1 do 7 listopada 2017 roku.

Jesienią 2017 roku odbędzie się wystawa pokonkursowa. Szczegóły już wkrótce na stronie Instytutu: http://www.instytutkonfucjusza.uj.edu.pl/konkursy/konkurs-fotograficzny

Pokaż metkę
Osoba publikująca: JULIA ŻYLINA-CHUDZIK
Podmiot publikujący: Otwarty na świat
Zobacz także
Przedstawicielstwa zagraniczne w Krakowie