Białe Noce w Bibliotece

W środę, 25 października w Auli Głównej Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie odbyła się oficjalna inauguracja „Białych nocy w bibliotece czyli tygodnia z kulturą skandynawską”. Obecny był gość honorowy wydarzenia szwedzki pisarz Martin Widmark.

Białe Noce w Bibliotece
Fot. Kraków Otwarty Na Świat

Prezydenta Krakowa, który objął projekt honorowym patronatem, reprezentowała Beata Sabatowicz, Zastępca Dyrektora Kancelarii Prezydenta. W swoim wystąpieniu zarekomendowała zgromadzonym licznie krakowianom konkurs organizowany w ramach projektu przez Urząd Miasta i szkołę językową Soul Concept – School of unique languages.

Program „Białych Nocy w Bibliotece”, organizowanych przez Bibliotekę Główną Uniwersytetu Pedagogicznego, rozpoczął się już w poniedziałek 23 października. Przedsięwzięcie trwało do 27 października.

Bogaty i różnorodny program Białych nocy, obejmujący interesujące prezentacje, wykłady, warsztaty plastyczne i językowe oraz wystawy, skierowany był do szerokiej grupy odbiorców: dzieci, młodzieży, studentów, pracowników instytucji oświatowo-kulturalnych oraz wszystkich tych, których interesuje Skandynawia.

Przedsięwzięcie nie miało charakteru komercyjnego, a wstęp na poszczególne imprezy był bezpłatny. Biblioteka Główna Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie zorganizowała pasjonującą podróż po Skandynawii!

Więcej o programie Białych Nocy w Bibliotece na stronie organizatora.

 

Pokaż metkę
Osoba publikująca: IZABELA HAUPT
Podmiot publikujący: Otwarty na świat
Zobacz także
Sonda
Dni Kijowa w Krakowie (5-7.10.2018 r.) oceniasz jako:
Przedstawicielstwa zagraniczne w Krakowie