Komunikat archiwalny

Konkurs międzyszkolny dla miłośników Wysp Brytyjskich

Szkoła Podstawowa nr 39 im. Bartosza Głowackiego po raz piąty organizuje „Multimedialny Konkurs Wiedzy o Wyspach Brytyjskich”. Do udziału zaprasza uczniów z klas szóstych krakowskich szkół podstawowych. Trzyosobowe drużyny, z każdej szkoły po jednej, mogą zgłaszać opiekunowie – nauczyciele. Zgłoszenia będą przyjmowane do 13 stycznia.

Konkurs międzyszkolny dla miłośników Wysp Brytyjskich
Fot. pixabay.com

Konkurs odbędzie się on-line na platformie Moodle 5 lutego 2018 roku w godz. 9.00–14.00 w pracowni komputerowej w Szkole Podstawowej nr 39, przy ul. Jachowicza 5. Należy się spodziewać 50 różnych zadań, których kolejność losowo wybierze komputer. Zadania konkursowe będą dotyczyły wiedzy ogólnej na temat życia na Wyspach Brytyjskich (tradycji, zwyczajów, symboli, typowych potraw), geografii (krajów, miast, charakterystycznych miejsc), elementów historii (bitwy, dynastie, postacie historyczne i fikcyjne).

Zdobywcami nagród w konkursie będą drużyny oraz indywidualni uczestnicy, którzy wykażą się największą wiedzą kulturoznawczą dotyczącą Wysp Brytyjskich, czyli zdobędą najwięcej punktów w najkrótszym czasie. Nagrody to m.in. książki. Wyniki zostaną podane najpóźniej do 9 lutego 2018 r., a na uroczystość wręczenia nagród organizator zaprosi do siebie w marcu.

Więcej szczegółów na Portalu Edukacyjnym UMK.

Pokaż metkę
Autor: Małgorzata Tabaszewska
Osoba publikująca: JULIA ŻYLINA-CHUDZIK
Podmiot publikujący: Otwarty na świat
Zobacz także
Przedstawicielstwa zagraniczne w Krakowie