Komunikat archiwalny

Weekend z siatkówką w Krakowie

Przed nami w TAURON Arenie Kraków trzy wieczory z siatkówką na najwyższym poziomie. W piątek, 15 grudnia – Mecz Gwiazd Plus Ligi, a w sobotę, 16 grudnia i w niedzielę, 17 grudnia – rywalizacja doborowego kwartetu: Cucine Lube Civitanova, Sada Cruzeiro, Zenit Kazań i PGE Skra Bełchatów o medale Klubowych Mistrzostw Świata, rozgrywanych po raz pierwszy w naszym kraju.

Weekend z siatkówką w Krakowie
Fot. Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie / materiały prasowe

Od wtorku do czwartku osiem zespołów, podzielonych na dwie grupy, walczyło w Opolu i Łodzi o awans do fazy finałowej KMŚ, której gospodarzem jest Kraków.

Niestety w Krakowie nie zobaczymy mistrzów Polski - zawodników drużyny Kędzierzyn Koźle. Natomiast szansy na grę o medale nie zmarnowała PGE Skra Bełchatów. Bełchatowianie mają już w dorobku trzy medale Klubowych Mistrzostw Świata – dwa srebra (2009 i 2010 r.) i jeden brąz (2012 r.).

Pary półfinałowe tegorocznej edycji to: Zenit Kazań – Sada Cruzeiro i PGE Skra Bełchatów – Cucine Lube Civitanova.

Zanim krakowskiej publiczności zaprezentują się czołowi siatkarze świata, w piątek wieczorem o godz. 19.00  kibice obejrzą równie atrakcyjne widowisko z udziałem wybranych w specjalnym głosowaniu internetowym zespołów: Południa i Północy w Meczu Gwiazd.

Szczegółowy terminarz spotkań fazy finałowej KMŚ dostępny jest tutaj.

Pokaż metkę
Osoba publikująca: JULIA ŻYLINA-CHUDZIK
Podmiot publikujący: Otwarty na świat
Zobacz także
Przedstawicielstwa zagraniczne w Krakowie