Spotkanie Konsula Honorowego Chorwacji w Krakowie z Prezydent Kolindą Grabar-Kitarović

16 grudnia 2017 r. w urzędzie Prezydenta Republiki Chorwacji Kolindy Grabar-Kitarović miało miejsce miłe wydarzenie z udziałem Konsula Honorowego Chorwacji w Krakowie Pawła Włodarczyka.

Spotkanie Konsula Honorowego Chorwacji w Krakowie z Prezydent Kolindą Grabar-Kitarović
Fot. Konsulat Chorwacji w Krakowie

Konsul Honorowy przekazał Pani Prezydent Kolindzie Grabar-Kitarović dar w postaci „Chorwackiej Szopki Krakowskiej”, która  przedstawia 9 scen z historii Chorwacji z akcentami polskimi i krakowskimi. Scenki w tej szopce ukazują również świadectwo wielowiekowych relacji polsko-chorwackich.

Prezydent Chorwacji z wielką uwagą przysłuchiwał się chorwackiej historii przedstawionej w szopce bożonarodzeniowej. Wyrażając swoje zadowolenie z otrzymanego nietypowego prezentu na Boże Narodzenie Prezydent Chorwacji podziękowała Konsulowi za otrzymany prezent, przekazując życzenia świąteczne i noworoczne dla Konsula i jego rodziny oraz dla sympatyków Chorwacji w Polsce. Chorwacka szopka została umieszczona pod choinką w holu głównym urzędu Prezydenta Chorwacji. W spotkaniu udział wziął także wykonawca szopki - Stanisław Malik. Pomysłodawcą wykonania Chorwackiej Szopki był Konsul Honorowy Paweł Włodarczyk.

Pokaż metkę
Osoba publikująca: JULIA ŻYLINA-CHUDZIK
Podmiot publikujący: Otwarty na świat
Zobacz także
Przedstawicielstwa zagraniczne w Krakowie