Brytyjski Ambasador poprowadził tartanowy tramwaj

W poniedziałek, 22 stycznia, Ambasador Wielkiej Brytanii Jonathan Knott odwiedził Stację Obsługi Tramwajów Podgórze, aby zobaczyć krakowski tramwaj pomalowany w szkocką kratę. Do wizyty w zajezdni tramwajowej MPK SA doszło z inicjatywy samego ambasadora. Zależało mu nie tylko na tym, aby zrobić sobie zdjęcie na tle tego wyjątkowego tramwaju, ale także aby go samodzielnie poprowadzić.

Brytyjski Ambasador poprowadził tartanowy tramwaj
Fot. MPK Kraków

Ambasador przyznał, że szkocka krata, którą Kraków otrzymał od partnerskiego Edynburga znakomicie się prezentuje i jest doskonałym przykładem współpracy między miastami. To symbol, który łączy i inspiruje. Pomysł ozdobienia krakowskim tartanem tramwaju bardzo się Ambasadorowi spodobał. Zdaniem dyplomaty trudno o lepszy sposób popularyzacji tego projektu jak zaprezentowanie go na tramwaju. Ma on nadzieję na jego kontynuację i na kolejne ciekawe projekty z wykorzystaniem krakowskiego tartanu. Ambasador wyraził nadzieję, że w czasie swoich częstych wizyt w Krakowie będzie jeszcze miał przyjemność zobaczyć kratkowany tramwaj na ulicach.  Na koniec - zgodnie ze swoim marzeniem - Ambasador przeszedł szybki kurs prowadzenia tramwaju w zajezdni MPK w Łagiewnikach.

Tramwaj pomalowany w krakowski wzór szkockiej kraty kursuje od 1 stycznia na liniach nr 1, 2, 5, 6, 14, 17, 19 i 20. Turyści i mieszkańcy będą mieli okazję, aby odbyć nim przejażdżkę do końca 2018 roku.

Przypomnijmy, że wzór krakowskiego tartanu w ubiegłym roku Kraków otrzymał jako dar od partnerskiego miasta Edynburga. Pomysł na promocję nowego symbolu Krakowa na tramwaju jest efektem konkursu przeprowadzonego w październiku ubiegłego roku na portalu Magiczny Kraków. Autorem zwycięskiego pomysłu, czyli udekorowania wagonu krakowską kratą jest David McGirr, który również był obecny na terenie zajezdni MPK SA podczas wizyty ambasadora Wielkiej Brytanii.

 

Pokaż metkę
Osoba publikująca: JULIA ŻYLINA-CHUDZIK
Podmiot publikujący: Otwarty na świat
Zobacz także
Przedstawicielstwa zagraniczne w Krakowie