Zmiana warty w Instytucie Goethego

We wtorek, 23 stycznia w Instytucie Goethego w Krakowie odbyła się uroczystość pożegnania dotychczasowego dyrektora placówki Daniela Goepferta połączona z powitaniem nowej szefowej Instytutu Charlotte Hermelink.  

Zmiana warty w Instytucie Goethego
Fot. Goethe Institut

W imieniu Prezydenta Miasta Jacka Majchrowskiego w wydarzeniu wzięła udział Anna Frankiewicz, Dyrektor Kancelarii Prezydenta, która przekazała Danielowi Goepfertowi list od Prezydenta Krakowa wraz z drobnym upominkiem. Zgromadzeni licznie goście wysłuchali wystąpień Konsula Generalnego Republiki Federalnej Niemiec Dr. Michaela Großa, przybyłego na uroczystość z Pragi dyrektora regionalnego Instytutu Goethego w Europie Środkowej Dr. Bertholda Franke. Wszyscy mówcy zgodnie podkreślali ogromne zasługi Daniela Goepferta dla rozwijania niemiecko-krakowskich kontaktów kulturalnych. Przywoływano liczne, ambitne projekty zrealizowane podczas jego ponad 6-letniej pracy w Krakowie.     

Daniel Goepfert będzie pracował w berlińskiej centrali Goethe Institut. Jego następczyni Charlotte Hermelink, dotychczasowa dyrektor placówki w Sarajewie, oficjalnie przejmie kierownictwo Instytutu Goethego w Krakowie w marcu br. 

Pokaż metkę
Osoba publikująca: JULIA ŻYLINA-CHUDZIK
Podmiot publikujący: Otwarty na świat
Zobacz także
Przedstawicielstwa zagraniczne w Krakowie