Muzyczna podróż od baroku po czasy współczesne

Od 10 do 13 maja 2018 Chór Dziewczęcy i Żeński Miasta Lipska wystąpił w Krakowie oraz w Tarnowie. W czasie koncertu w kościele pw. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny usłyszeliśmy dzieła Johanna Sebastiana Bacha, Johannesa Brahmsa, Feliksa Mendelssohna-Bartholdy’ego, Mortena Lauridsena, Erica Whitacre’a, Oli Gjelio i innych kompozytorów.

Muzyczna podróż od baroku po czasy współczesne
Fot. Eric Kemnitz

Chór Dziewczęcy i Żeński Miasta Lipska (Mädchen- und Frauenchor der Stadt Leipzig) należy do najlepszych chórów niemieckich i cieszy się międzynarodowym uznaniem. Chór koncertowy Schola Cantorum dąży do osiągnięcia wysokiego poziomu artystycznego, podejmuje liczne zagraniczne podróże koncertowe i zdobywał cenione nagrody w konkursach.

W czasie koncertu w krakowskim kościele pw. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, ponad czterdzieści dziewcząt i młodych kobiet o niespotykanie czystych głosach zaprezentowało interesujący program, w którym znalazły się dzieła „lipskich” kompozytorów - Johanna Sebastiana Bacha i Feliksa Mendelssohna-Bartholdy’ego. Dopełnieniem występu była muzyka chóralna Johannesa Brahmsa, Mortena Lauridsena, Erica Whitacre’a i innych twórców. Chórowi pod batutą Marcusa Friedricha towarzyszyła pianistka Aya Kugele.

Podróż koncertowa Chóru Dziewczęcego i Żeńskiego Miasta Lipska wsparł Goethe-Institut.

 

schola

Schola Cantorum

Pokaż metkę
Osoba publikująca: KINGA STOSZEK
Podmiot publikujący: Otwarty na świat
Zobacz także
Przedstawicielstwa zagraniczne w Krakowie