Elvis Presley dołączy do krakowskiej Alei Gwiazd

„Największy artysta XX wieku” – tak o Presleyu powiedział niegdyś kompozytor Leonard Bernstein. Już dziś gwiazda króla rock’n’rolla zabłyśnie ponownie, tym razem tuż pod Wawelem, wzbogacając krakowską Aleję Gwiazd. Ceremonia odsłonięcia odbędzie się o godz. 15.00. Kilka godzin później – przy akompaniamencie Czeskiej Orkiestry Symfonicznej – muzyka Presleya wybrzmi podczas koncertu „Elvis Presley Live in Concert”. 

Elvis Presley dołączy do krakowskiej Alei Gwiazd
Fot. materiały prasowe / KBF

Elvis Presley to ikona popkultury i właściciel jednego z najbardziej rozpoznawalnych głosów wszech czasów. Na przestrzeni lat stał się inspiracją dla wielu artystów, a jego dorobek muzyczny śledzą pokolenia. Król rock’n’rolla zasłynął śpiewając muzykę country, rhythm and blues, a także gospel, za którą trzy razy otrzymał Grammy Awards. Jego romantyczne ballady szturmem zdobywały serca widowni na całym świecie.

Tym razem o słynnym artyście zrobi się głośno w Krakowie - nie tylko podczas koncertu w ramach trasy „Elvis PresleyLive in Concert”, ale również poprzez gwiazdę, która – dzięki inicjatywie, z jaką wystąpili do władz miasta liderzy grupy społecznościowej Elvis w Krakowie – zostanie odsłonięta na jego cześć. Muzyczny geniusz na przestrzeni lat został uhonorowany najważniejszymi nagrodami w branży muzycznej. Nadszedł czas, żeby jego gwiazda zabłysnęła na krakowskiej Alei Sław, wśród najwybitniejszych artystów z Polski i ze świata.

Znany na całym świecie artysta jest niewątpliwie bliski krakowskiej publiczności. To właśnie w Krakowie znajduje się druga na świecie, po Memphis, aleja im. Elvisa Presleya oraz pomnik poświęcony legendarnemu artyście. W Krakowie pamięć o Presleyu wciąż jest żywa również dzięki działającemu nieprzerwanie od początku lat dziewięćdziesiątych Fan Clubowi Elvisa Presleya i organizowanym tu na cześć artysty licznym imprezom.

Odsłonięcie gwiazdy Elvisa Presleya odbędzie się o godz. 15.00. W ceremonii odsłonięcia gwiazdy wezmą udział osoby związane ze środowiskiem Elvisa Presleya, m.in. V-ce Prezes Krakowskiego Fan Clubu Elvisa Presleya "Always on my mind" oraz Leszek Kuchciński – jeden z pierwszych członków zaprzyjaźnionego toruńsko-bydgoskiego Fan Clubu Elvisa Presleya "His Hand in Mine". – To dla nas zaszczyt brać udział w takim wydarzeniu. Cieszymy się, że to właśnie pod Wawelem zostanie uhonorowana pamięć o Elvisie – mówi Stanisław Sawicki. W trakcie wydarzenia odbędzie się krótki recital przebojów Presleya w wykonaniu Szczepana Sollicha.

O godz. 18.00 rozpocznie się muzyczne widowisko „Elvis Presley Live in Concert” w TAURON Arena Kraków. W ramach wydarzenia Czeska Orkiestra Symfoniczna zaprezentuje najpopularniejsze utwory Presleya w wyjątkowej i nowoczesnej aranżacji. Gościem specjalnym będzie była żona muzyka – Priscilla Presley.  

Pokaż metkę
Osoba publikująca: IZABELA HAUPT
Podmiot publikujący: Otwarty na świat
Zobacz także
Przedstawicielstwa zagraniczne w Krakowie