17. Letnia Szkoła Wyszehradzka

Wykład „Miejsce młodych w świecie globalnej destabilizacji” i debata dyplomatów krajów Grupy Wyszehradzkiej „Dyplomacja Kulturalna w ramach Grupy Wyszehradzkiej i Regionu” – w poniedziałek, 2 lipca startuje 17. edycja Letniej Szkoły Wyszehradzkiej.

17. Letnia Szkoła Wyszehradzka
Fot. Stowarzyszenie Willa Decjusza

W tym roku motywem przewodnim Letniej Szkoły Wyszehradzkiej są hasła: Inspire, Shape, Connect. Wśród panelistów i wykładowców znajdują się m. in: JE Pawel Fischer, wieloletni Ambasador Republiki Czeskiej we Francji i kandydat w wyborach prezydenckich w Czechach, profesorowie Zdzisław Mach i Michal Vašečka, którzy poruszą tematykę Unii Europejskiej, w szczególności skupiając się na niezależności państw ją tworzących.

Gościnne wykłady poprowadzą także: Rose Anderson z sieci Scholars at Risk, Dominika Bettman, prezeska Siemens, która opowie o wartości jaką jest przywództwo, Václav Štětka mówiący o relacjach mediów, polityki i biznesu oraz Karoline Gill, której wykład pozwoli pogłębić wiedzę na temat wymiarów polityki kulturalnej i edukacyjnej w regionie.

Wykład inauguracyjny oraz debata korpusu dyplomatycznego będą objęte tłumaczeniem symultanicznym.

Więcej informacji na stronie www.villa.org.pl.

 

Pokaż metkę
Osoba publikująca: IZABELA HAUPT
Podmiot publikujący: Otwarty na świat
Zobacz także
Przedstawicielstwa zagraniczne w Krakowie