Krakowski „Makarun” w Dubaju

Założona w Krakowie firma „Makarun Spaghetti and Salad”, która jest obecnie jedną z najprężniej rozwijających się polskich sieci  gastronomicznych, już za kilka miesięcy otworzy swój lokal na słynnej „Palmie” w Dubaju. 

Krakowski „Makarun” w Dubaju
Fot. Alexander Heilner - Wikimedia

Start-up gastronomiczny „Makarun” 6 lat temu założyło w Krakowie 3 studentów. Pierwszy lokal serwujący makaron z rozmaitymi sosami znajdował się na terenie miasteczka studenckiego Akademii Górniczo-Hutniczej. Obecnie sieć ma kilkadziesiąt  punktów gastronomicznych w całym kraju i 26 za granicą (m.in. w Pradze czy Hamburgu). Lokal sieci „Makarun” będzie znajdował się w niedawno wybudowanym pasażu handlowo –gastronomicznym „The Pointe Jumerirah” na Palmie Jumeirah, jednej ze sztucznych wysp usypanych na wodach Zatoki Perskiej.

Przypomnijmy, że nasze miasto i Zjednoczone Emiraty Arabskie zacieśniają kontakty. W kwietniu ubiegłego roku zorganizowana została krakowska misja gospodarcza w ZEA, a 10 listopada 2018 r. odbyło się w krakowskim magistracie spotkanie władz miasta z delegacją gospodarczą Zjednoczonych Emiratów Arabskich w ramach Dni Polsko-Emirackich, zorganizowanych przez Emirates & Europe Business Development Cluster. Ponadto, od kwietnia 2018 r. ze stolicy małopolski liniami flydubai można polecieć bezpośrednio do największego miasta ZEA.

Pokaż metkę
Osoba publikująca: Julia Żylina-Chudzik
Podmiot publikujący: Otwarty na świat
Zobacz także
Przedstawicielstwa zagraniczne w Krakowie