Start'19. Międzynarodowe Święto Rzeźby Współczesnej też w Krakowie

Kraków, Wiedeń, Monachium i Zagrzeb – biorą udział w 10. edycji Międzynarodowego Święta Rzeźby Współczesnej – start'19. Łącznie w multimedialnej imprezie uczestniczy około 20 krajów. W ramach akcji na rogu ul. Floriańskiej i Pijarskiej, w niedzielę, 27 stycznia mieszkańcy i turyści mogli zobaczyć najnowszą rzeźbę Jerzego Kędziory pt. „Wysoko zawieszona poprzeczka” z cyklu „Atleci”.

Start'19. Międzynarodowe Święto Rzeźby Współczesnej też w Krakowie
Fot. sculpture-network.org

Fundacja Art&Balance już po raz drugi bierze udział w tym międzynarodowym wydarzeniu. Tym razem wystawiając rzeźbę Jerzego Kędziory – „Wysoko zawieszona poprzeczka” z cyklu „Atleci”.

„Atleci” to całkowicie nowy cykl w twórczości artysty, który realizowany jest w nowej, dynamicznej ekspresji modelunkowej o wydłużonych proporcjach ciała. Rzeźbiarz pragnie nowymi środkami w aktualnych dyscyplinach sportowych nawiązać do mistrzów starożytnych olimpiad, klasycznych herosów. Docelowo zbliżyć się do anatomii porażki. Za wysoko postawionej sobie poprzeczki.

Start'19 to multimedialne widowisko organizowane w 20 krajach na świecie, w ramach którego w tym samym czasie odbędzie się wiele wydarzeń rzeźbiarskich. Do akcji przyłączyli się m.in. Belvedere w Wiedniu, Haus der Kunst w Monachium, Muzeum Sztuki Współczesnej w Zagrzebiu, Centrum Sztuki Ahjo w fińskim Joensuu czy Uniwersytet Amerykański w Dubaju. Wydarzenie organizowana jest przez międzynarodowe stowarzyszenie rzeźbiarzy Sculpture Network, które zrzesza ze sobą 1000 rzeźbiarzy z całego świata. Jego celem jest promocja sztuki trójwymiarowej.

Pokaż metkę
Autor: IGA CHYLICKA
Osoba publikująca: Julia Żylina-Chudzik
Podmiot publikujący: Otwarty na świat
Zobacz także
Przedstawicielstwa zagraniczne w Krakowie