Gdybyś miał jeden dzień w mieście światowego dziedzictwa... Etap lokalny konkursu rozstrzygnięty!

W dniach 24 stycznia – 8 kwietnia 2019 r. Miasto Kraków zorganizowało etap lokalny Międzynarodowego Konkursu na Produkcję Filmową Organizacji Miast Światowego Dziedzictwa (OWHC).

Gdybyś miał jeden dzień w mieście światowego dziedzictwa... Etap lokalny konkursu rozstrzygnięty!
Fot. Kraków Otwarty Na Świat

Konkurs był zorganizowany w dwóch grupach wiekowych: dla młodzieży w wieku od 14 do 17 lat oraz od 18 do 21 lat. Zadaniem uczestników było nakręcenie maksymalnie 5-minutowego filmu na temat miasta światowego dziedzictwa, w którym mieszkają i dostarczenie do lokalnego organizatora, w tym przypadku Biura Współpracy Zagranicznej Kancelarii Prezydenta Miasta Krakowa.

Spośród otrzymanych 7 produkcji jury wybrało zwycięzców w obydwu kategoriach. Są to:

- w kategorii 14 do 17 lat: Jan Dąbek wraz z Julią Szałowską i Kacprem Komendą – za znakomitą jakość produkcji i montażu, szerokie spojrzenie na dziedzictwo w Krakowie oraz prezentację bogactwa kultury Krakowa 

- w kategorii 18-21 lat: Laura Basiaga za pokazanie energii Miasta i jego Mieszkańców oraz wyjątkowości Krakowa, w którym to, co stare, historyczne ściśle łączy się z młodym i nowatorskim.

Poziom otrzymanych prac był bardzo wysoki. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymają podziękowanie od Prezydenta Miasta Krakowa wraz z niespodzianką. 

Zwycięskie filmy zostaną zgłoszone do kolejnego etapu, którego organizatorem jest OWHC.  Przewidziano w nim 2 nagrody: 1500 CAD (w kategorii wiekowej 14-17 lat) oraz 3000 CAD (w kategorii wiekowej 18-21 lat). Ogłoszenie wyników konkursu międzynarodowego odbędzie się w czasie 15. Kongresu Organizacji Miast Światowego Dziedzictwa w Krakowie, w czerwcu br.

Filmy zgłoszone do etapu międzynarodowego będą promować Kraków na stronie internetowej OWHC i stronie Kongresu: www.owhc2019krakow.org.

Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

OWHC plakat

Pokaż metkę
Osoba publikująca: Kinga Stoszek
Podmiot publikujący: Otwarty na świat
Zobacz także
Przedstawicielstwa zagraniczne w Krakowie