Tydzień ze sztuką współczesną czyli Cracow Art Week KRAKERS

Wernisaże, wystawy i oprowadzania kuratorskie – to program tygodniowego święta sztuki Cracow Art Week KRAKERS. Od 8 do 15 kwietnia odwiedzający wydarzenie będą mogli obejrzeć ponad 70 wystaw.

Tydzień ze sztuką współczesną czyli Cracow Art Week KRAKERS
Fot. cracowartweek

Z roku na rok powiększa się grono galerzystów, artystów i kuratorów oraz odbiorców wydarzenia, dlatego wychodząc naprzeciw oczekiwaniom, w 2019 roku znany miłośnikom sztuki Cracow Gallery Weekend zmienia się w Cracow Art Week KRAKERS. Dzięki bogatemu programowi pełnemu wernisaży, wystaw czy oprowadzań kuratorskich, będziemy mogli zobaczyć krakowski świat sztuki bliżej niż dotychczas.

W imprezie biorą udział zarówno galerie z wieloletnią tradycją, jak i efemeryczne inicjatywy artystyczne, często przygotowywane specjalnie na wydarzenie. Krakers skupia zarówno instytucje publiczne, cenione galerie posiadające w swoich zbiorach bogate kolekcje jak i miejsca ukryte, niecodzienne. Otwarta formuła wydarzenia jest także miejscem spotkań z wielkimi nazwiskami.

W 50-tą rocznicę lądowania Neila Armstronga na Księżycu i zainspirowani postulowaną podczas zeszłorocznej edycji Cracow Gallery Weekend „Zmianą”, organizatorzy pierwszego krakowskiego tygodnia sztuki postanowili wykonać skok w nieznane. Motywem tegorocznej edycji KRAKERSa został właśnie SKOK, który niesie za sobą dynamikę, wybicie się i gwałtowną zmianę miejsca. Przez ostatnie pół wieku dokonaliśmy niebywałych osiągnięć technologicznych, które wciąż postępują. Podczas Cracow Art Week będziemy zgłębiać m.in. tematykę korzystania z nowych mediów oraz sztucznej inteligencji w sztuce. Pochylimy się nad tym co twórcy myślą o przyszłości. Które teorie ich przekonują i dają drogę rozwoju? Jakie utopijno-futurystyczne wizje, motywowane tęsknotą człowieka za innym światem, stanowią dla nich inspiracje? Jak będzie wyglądać sztuka za kolejne 50 lat? Więcej informacji w programie głównym.

Dzięki wyznaczonym trasom, w przyjemny sposób można będzie poznać środowisko krakowskich galerii, pracowni czy innych niezwykłych miejsc zajmujących się sztuką najnowszą, więcej szczegółów w programie towarzyszącym. W tym roku odbędzie się już 3. edycja konkursu na najciekawszą wystawę, którego celem jest wyróżnienie progresywnych realizacji, stojących na wysokim poziomie w warstwie merytorycznej, audialno-wizualnej i performatywnej. Jednym z kryteriów będzie również nawiązanie do hasła przewodniego. Zapraszamy do głosowania, które rozpocznie się w poniedziałek, 8 kwietnia o godzinie 18.00! Zwycięska galeria otrzyma nagrodę pieniężną w wysokości 3 000 PLN.

Więcej informacji o programie oraz galeriach biorących udział w Cracow Art Week na stronie cracowartweek.pl oraz w mediach społecznościowych www.facebook.com/cracowartweek i www.instagram.com/cracowartweek.

 

Tagi: wystawa, sztuka

Pokaż metkę
Osoba publikująca: Kinga Stoszek
Podmiot publikujący: Otwarty na świat
Zobacz także
Przedstawicielstwa zagraniczne w Krakowie