Wystawa fotografii DiverCity Frankfurt w MCK

We wtorek, 10 września w Międzynarodowym Centrum Kultury odbył się wernisaż wystawy fotografii Rafaela Herlicha „DiverCity FFM”, z udziałem autora. Wystawę, zorganizowaną w ramach partnerstwa miast Krakowa i Frankfurtu nad Menem, otworzyły oficjalnie prof. Daniela Birkenfeld, członkini Zarządu Frankfurtu oraz Anna Frankiewicz, dyrektor Kancelarii Prezydenta Krakowa.

Wystawa fotografii DiverCity Frankfurt w MCK
Fot. Rafael Herlich

Frankfurt wzbogacają ludzie ze wszystkich stron świata. Przywożą oni ze sobą różnorodne doświadczenia, umiejętności i własną kulturę, które sprawiają, że Frankfurt staje się miejscem atrakcyjnym i interesującym do życia. We Frankfurcie żyje 180 różnych narodowości, których przedstawiciele uosabiają nieskończoność różnorodności kultury oraz są przykładem pokojowego, tolerancyjnego religijnego współistnienia. To oni są międzynarodową twarzą Frankfurtu. Urodzony w Tel Awiwie i żyjący we Frankfurcie fotograf Rafael Herlich towarzyszył mieszkańcom swojego miasta w ich codziennym życiu. Każde z jego ujęć opowiada inną historię i skłania do myślenia.

Zobacz zdjęcia z wernisażu w OTOFoto Kronice Miasta Krakowa

Fotografie prezentują momenty, które gubią się w zgiełku dnia codziennego w naszym zglobalizowanym świecie, umykają nam lub pozostają po prostu niezauważone i skryte. Na wystawie „DiverCity FFM” Rafael Herlich portretuje i przedstawia różnorodność mieszkańców Frankfurtu w różnych aspektach ich życia – zawodowym, religijnym, prywatnym - w czasie wolnym, na ulicach i skwerach tego miasta.          

Rafael Herlich

Rafael Herlich urodził się w 1954 r. w Tel Awiwie.
Po ukończeniu swojej edukacji fotograficznej w 1975 r., przybył z Izraela do Frankfurtu nad Menem, gdzie do tej pory mieszka. Bardzo szybko odnalazł się w roli fotografa frankfurckiej sceny polityczno-kulturalnej. Z biegiem lat wyrobił sobie zawodową reputację jako kronikarz życia żydowskiego w Niemczech.   

Rafael Herlich wydał dotychczas sześć albumów fotograficznych. Swoje wystawy prezentuje w szkołach na terenie całych Niemiec, aby w ten sposób nauczać tolerancji i zachęcać uczniów do okazywania szacunku różnym religiom.   

Międzynarodowe Centrum Kultury
11-30 września br., wtorek - niedziela w godz. 12.00-18.00
Wstęp wolny

Frankfurt

 

pokaż metkę
Osoba publikująca: Julia Żylina-Chudzik
Podmiot publikujący: Otwarty na świat
Zobacz także
Przedstawicielstwa zagraniczne w Krakowie