Konsulat Republiki Indonezji w Krakowie

We wtorek, 19 listopada w Teatrze Słowackiego odbyła się uroczystość oficjalnego otwarcia Konsulatu Honorowego Indonezji w Krakowie. Ambasador Republiki Indonezji w Polsce J.E. Pani Siti Nugrah Mauludiah oficjalnie wręczyła dokumenty nowo mianowanemu Konsulowi - Panu Marianowi Skrzypcowi.

Konsulat Republiki Indonezji w Krakowie
Fot. pixabay.com

Warto podkreślić, że jest to pierwszy Konsulat Indonezji w Polsce, co – jak zaakcentowała Pani Ambasador – potwierdza ważną rolę naszego miasta w rozwijaniu współpracy między oboma krajami, w której kluczową rolę odgrywa biznes, edukacja, kultura, turystyka oraz nauka. Na uniwersytecie w Dżakarcie można uczyć się języka polskiego, co z pewnością  będzie sprzyjać wymianie uczelnianej. Z kolei gospodarka Indonezji uznawana jest za 8 gospodarkę świata – a w niedalekiej przyszłości ma być czwarta w rankingu – co także daje dobre podstawy do współpracy gospodarczej. O walorach turystycznych Indonezji nie trzeba nikogo przekonywać, podobnie jak o niezwykłym i barwnym bogactwie kulturowym, którego namiastkę oddał występ indonezyjskich tancerek Diah Anggraini Martin i Farah Dibasofa.

Podczas wydarzenia Prezydenta Jacka Majchrowskiego reprezentowała Zastępca Prezydenta Anna Korfel-Jasińska. Wśród gości obecni byli także przedstawiciele Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP, władz województwa małopolskiego, parlamentarzyści, dyplomaci, reprezentanci świata kultury, nauki i biznesu.

Konsulat Indonezji jest 35 konsulatem na terenie Krakowa (8 konsulatów generalnych, 27 honorowych, w tym przedstawicielstwo Rządu Kurdystanu), co daje nam pozycję lidera pod tym względem w Polsce.

 

pokaż metkę
Autor: Beata Sabatowicz
Osoba publikująca: Kinga Stoszek
Podmiot publikujący: Otwarty na świat
Zobacz także
Przedstawicielstwa zagraniczne w Krakowie