Polecamy

Piękne
Komunikat archiwalny 2014-03-03

Zewnętrzny wyznacznik kobiecego piękna zmienia się wraz z kolejnymi równoleżnikami, kątem padania słońca, językiem a może ginącym już dialektem, kolorem skóry i wyznawaną religią. Europejska doskonałość wyglądu, zdeformowane szyje afrykańskich kobiet, gliniane krążki w ustach wojowniczych kobiet w plemienia Mursi czy khmerskie tancerki, współczesne apsary o wyglądzie boskich księżniczek – kobiece piękno pod różnymi postaciami to temat przewodni niezwykłej wystawy na którą zapraszamy do Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki w Krakowie.

Bezpłatne zwiedzanie muzeów
Komunikat archiwalny 2014-01-13

Niemal każda krakowska placówka muzealna ma w tygodniu jeden dzień, w którym można zwiedzić ją bezpłatnie. W dodatku oddziały Muzeum Narodowego są dostępne dla uczniów i młodzieży do 16 roku życia, za symboliczną złotówkę. Każdego dnia bez żadnych kosztów można też zwiedzać Muzeum Bursztynu (ul. Św. Jana 2) oraz Katedrę Wawelską (od 1.10 do 31.03 w godz. 12.30-16).

 Filmowe Mikołajki
Komunikat archiwalny 2013-11-28

Multikino zaprasza wszystkie dzieci na filmowe Mikołajki. Na najmłodszych kinomanów będą czekały trzy magiczne filmy animowane: „Kraina Lodu", „Ratujmy Mikołaja" oraz „Rysiek Lwie Serce". Wszystkie będzie można zobaczyć zarówno w wersji 2D i 3D.

Książka na jesień
Komunikat archiwalny 2013-11-08

Już 24 listopada (niedziela) w Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki odbędą się wyjątkowe edu warsztaty pt. Książka na jesień. Wszystkie dzieci będą miały okazję poznać barwy i zapachy Afryki, rozwikłać tajemnice ukryte w starych mapach i nauczyć się projektowania mody.

Zbliża się Noc Reklamożerców
Komunikat archiwalny 2013-11-05

W piątek (15 listopada) w odbędzie się 11. edycja Nocy Reklamożerców w Multikinie. Jeżeli chcecie zobaczyć George'a Clooneya, Boba i jego Fiat 131, duuuużą butelkę Perrier, muchobójczy Super Timor, zaraźliwą czekoladę Leo i wiele innych starannie wyselekcjonowanych reklam z całego świata zapraszamy do udziału w konkursie, w którym nagrodą są wejściówki na to wydarzenie!

Trondheim Symfoniorkester w Krakowie
Komunikat archiwalny 2013-10-18

Dziś (29 października, wtorek) o godzinie 19:30 na scenie Filharmonii Krakowskiej im. Karola Szymanowskiego wystąpi Orkiestra Symfoniczna z Trondheim pod batutą wybitnego polskiego dyrygenta Krzysztofa Urbańskiego. Będzie to jeden z elementów tournee zespołu po Niemczech, Austrii i Polsce.

Mamy to na piśmie - nocny pokaz rękopisów w WL

Dziś (24 października, czwartek) czytelnicy będą mieli jedyną i niepowtarzalną okazję zobaczyć Kronos taki, jakim przed laty odkryła go Rita Gombrowicz. Wydawnictwo Literackie w siedzibie przy ul. Długiej 1 organizuje specjalny, nocny pokaz rękopisów tekstu, którego premiera wiosną 2013 r. wywołała prawdziwą burzę.

Dyktando na Starym Kleparzu
Komunikat archiwalny 2013-10-16

Już w sobotę (26 października), ruszy kolejna edycja podróżującego Rymoliryktanda - ogólnopolskiego dyktanda z przeszkodami autorstwa cenionego tekściarza młodego pokolenia – Łukasza L.U.Ca Rostkowskiego. Tym razem śmiałkowie będą głowić się nad ortograficznymi niuansami... na krakowskim placu targowym Stary Kleparz.

Festwial z wielką tradycją
Komunikat archiwalny 2013-10-11

W Krakowie właśnie trwa 49. edycja Studenckiego Festiwalu Piosenki, najważniejszej imprezy środowiska akademickiego i zarazem najstarszego festiwalu piosenki w Polsce. Na najciekawsze wydarzenia zajrzała także Magdalena Sroka, zastępca Prezydenta Krakowa ds. kultury i promocji miasta.

srw - Kraków dla Ojca Świętego
Komunikat archiwalny 2013-10-11

W niedzielę w Łagiewnikach odbędzie się XIII Dzień Papieski pod hasłem -  "Jan Paweł II - Papież Dialogu". Organizatorzy już zapowiadają, że będzie to wyjątkowe święto, po tym jak poznaliśmy dokładną datę kanonizacji Papieża Polaka. Program uroczystości jest tak bogaty, że każdy znajdzie coś dla siebie, także najmłodsi.

POLECAMY
TELEWIZJA.KRAKOW.PL
PRZEJRZYSTE FINANSE
OTO FOTOKRONIKA MIASTA