Komunikat archiwalny

Bezpieczne zakupy - przedświąteczna akcja krakowskiej policji

W sobotę (19 marca) w godzinach 13:00 – 18:00 policjanci z Wydziału Prewencji KWP w Krakowie przeprowadzili w Centrum Handlowym Czyżyny akcję „Bezpieczne zakupy”, w ramach której przypomnieli o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w trakcie robienia zakupów i korzystania z kart płatniczych.

Bezpieczne zakupy - przedświąteczna akcja krakowskiej policji
Fot. Magiczny Kraków

Podczas spotkania z klientami Centrum Handlowego Czyżyny policjanci zwracali uwagę na zachowania klientów w czasie robienia zakupów przed Świętami Wielkanocnymi i doradzali, jak właściwie korzystać z bankomatów, zapobiegać kradzieżom kieszonkowym i dbać o bezpieczeństwo dzieci. Policjanci przypomnieli także o prawidłowych nawykach, takich jak: przechowywanie portfela w wewnętrznych kieszeniach, trzymanie torebki przed sobą, unikanie tłoku (często sztucznie tworzonego przez kieszonkowców) oraz informowanie pracowników ochrony o pozostawionych bez właściciela, podejrzanych pakunkach.

Policjanci z Wydziału Prewencji KWP w Krakowie zwrócili także szczególną uwagę na podstawowe zasady w zakresie bezpiecznego korzystania z internetu podczas wykonywania przelewów czy zakupów w sieci.

Przedstawiciele policji udzielali także porad, na co zwracać uwagę, aby uniknąć włamania do opuszczonego na czas świąt mieszkania czy pozostawionego na parkingu samochodu.

W czasie akcji dzieci miały okazję spotkać się z maskotką krakowskiej policji - Inspektorem Wawelkiem.

Pokaż metkę
Autor: JOANNA DUBIEL
Osoba publikująca: MARCIN DROBISZ
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także