Komunikat archiwalny

Zareklamuj działania na rzecz czystego powietrza!

MDK Dom Kultury „Dom Harcerza” przy ul. Reymonta 18 rozpisał konkurs na hasło, które najlepiej wyrazi i wypromuje starania o czyste powietrze w naszym mieście. Uczestnikami będą krakowscy uczniowie i młodzież w wieku od 7–19 lat, a cel to upowszechnianie zachowań proekologicznych oraz pokazanie, że poprzez konkretne decyzje, np. wybór sposobu ogrzewania, każdy z nas ma wpływ na jakość powierza, którym oddychamy. Termin nadsyłania prac upływa 15 maja. W czerwcu jury złożone z przedstawicieli MDK oraz UMK oceni zgłoszone propozycje.

Zareklamuj działania na rzecz czystego powietrza!
Fot. materiały prasowe

Konkurs wpisuje się w działania podejmowane w ramach „Programu Ograniczania Niskiej Emisji dla miasta Krakowa”. Uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych, mieszkający lub uczący się na terenie Gminy Miejskiej Kraków, stworzą hasło, slogan lub zawołanie opatrzone rysunkiem, grafiką lub inną formą wyrazu plastycznego. Uczestnicy zostaną podzieleni na trzy grupy wiekowe: 7–12, 13–16 i 17–19 lat. W konkursie można wystartować indywidualnie lub w grupie (3-osobowe zespoły w każdej z grup wiekowych). Do 15 maja trzeba wysłać jedną pracę konkursową, czyli samodzielnie, kreatywnie opracowane hasło, na adres: Młodzieżowy Dom Kultury „Dom Harcerza”, ul. Reymonta 18, 30-059 Kraków.

W skład jury wejdą przedstawiciele UMK: Wydziału Kształtowania Środowiska, Wydziału Promocji i Turystyki, Wydziału Edukacji, Biura Prasowego, Doradca Prezydenta Miasta Krakowa ds. Jakości Powietrza, a także reprezentanci Komisji Ekologii i Ochrony Powietrza RMK oraz MDK „Dom Harcerza”. Kreatywność, pomysłowość, siła przekazu i oryginalność – to będzie liczyć się przy ocenie prac. Ogłoszenie wyników i rozdanie nagród nastąpi w czerwcu. Przewidziano nagrody rzeczowe w każdej kategorii uczestników oraz Grand Prix – zwycięskie hasło znajdzie się na plakatach i billboardach opracowanych przez UMK. 

Szczegółowe informacje znajdziecie TUTAJ.

REGULAMIN KONKURSU

 

 

 

Pokaż metkę
Autor: MAŁGORZATA TABASZEWSKA
Osoba publikująca: TOMASZ RÓG
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także