Aktualności

Decyzje wojewody
2018-06-19

Komisja ds. zbadania zmian w związku z realizacją organizacji ruchu w Strefach Płatnego Parkowania, Projektu Mobilny Kraków oraz Polityki Transportowej dla Miasta Krakowa zapoznała się z decyzjami wojewody dotyczącymi zmian w strefie ruchu w Starym Mieście.

Basen jakiego w Krakowie nie było

Przy ul. Monte Cassino powstanie basen olimpijski o długości 50 metrów. Tym samym stanie się on największym basenem w Krakowie spełniającym wszystkie wymogi światowej organizacji pływackiej, na którym będą mogły się odbywać zawody rangi międzynarodowej. O budowie tego obiektu, a także innych pływalni rozmawiano podczas posiedzenia Komisji Sportu i Kultury Fizycznej.

Pozytywna opinia dla budżetu 2017

Radni z Komisji Rewizyjnej pozytywnie ocenili wykonanie budżetu za 2017 r. Tym samym będą wnioskować na najbliższej sesji o przyznanie Prezydentowi absolutorium za rok 2017.

Spór o niebieskie koperty

Czy miejsca postojowe dla osób niepełnosprawnych w Strefie Płatnego Parkowania zostały wyznaczone zgodnie z prawem? Namalowane przez ZIKiT „niebieskie koperty” wzbudzają wiele kontrowersji. Przeciwni im mieszkańcy twierdzą, że pojawiły się one również w obszarach objętych ochroną konserwatorską, w związku z czym do ich wyznaczenia potrzebna była zgoda konserwatorska.

Ruszają konsultacje na temat statutu dzielnicy VI Bronowice

Od 12 czerwca do 3 lipca wyłożony będzie do konsultacji projekt nowelizacji statutu dzielnicy VI Bronowice. Konsultacje przeprowadzone zostaną w formie pisemnych opinii, a ich wynik będzie mieć charakter opiniodawczy.

Rezolucja z apelem mieszkańców

Radni z Komisji Promocji i Turystyki wystosowali rezolucję w sprawie ustanowienia przepisów, które pozwoliłyby samorządom regulować kwestie działalności apartamentów turystycznych potocznie określanych od nazwy witryny internetowej z ogłoszeniami tego typu, jako Airbnb.

Małgorzaty dla Małopolski po raz drugi

10 czerwca (w niedzielę) radna Małgorzata Jantos jako współorganizatorka już drugi raz zaprasza na święto Małgorzat – Małgorzaty dla Małopolski. W godz. 9:30-13:00 w Sali Obrad RMK przy placu Wszystkich Świętych 3-4 małopolskie Małgorzaty złożą życzenia Małopolsce (która również święto obchodzi 10 czerwca).

Zmiany, plany i kierunki

Zmiany w składzie dwóch komisji, rezolucja, kolejne miejscowe plany zagospodarowania przestrzennego oraz uchwały kierunkowe – to tylko niektóre uchwały podjęte przez radnych podczas 104. sesji RMK.

Radni nie wydali opinii

Komisja Ekologii i Ochrony Powietrza zebrała się, by zaopiniować wykonanie budżetu Miasta Krakowa za rok 2017 w zakresie merytorycznego działania Komisji.

„Tandeta” na sprzedaż? Radni przełożyli opiniowanie

Czy aktualni dzierżawcy placu targowego przy ulicy Krzywda zostaną jego właścicielami? Radni mieli zająć się sprawą popularnej „Tandety” podczas posiedzenia Komisji Mienia i Rozwoju Gospodarczego.