Aktualności

Konsultacje, program osłonowy i Zakrzówek

W środę o godz. 10 rozpocznie się 111. sesja Rady Miasta Krakowa. W jej porządku znalazły się 73 punkty, a pośród nich m.in. zasady  i tryb przeprowadzania konsultacji z mieszkańcami Krakowa, czy uchwalenie planu miejscowego dla obszaru „Kostrze – rejon ul. Falistej”.

Uroczyście i z medalem

W środę 19 września odbyła się 110. uroczysta sesja Rady Miasta Krakowa zwołana z okazji wręczenia Brązowych Medali Cracoviae Merenti Wojciechowi Plewińskiemu i Antoniemu Borgoszowi.

Prawie 37 mln do budżetu dzięki nowym podatnikom

Bogusław Kośmider, Przewodniczący Rady Miasta Krakowa oraz pomysłodawca akcji „Płać podatki w Krakowie” - podsumował jej wyniki. W 2018 r. do budżetu miasta wpłynie dodatkowo 36,7 mln zł.

Kraków trzeci w Polsce pod względem jakości życia

W rankingu miast opublikowanym przez tygodnik „Polityka”, pod kątem jakości życia Kraków zajął 3. miejsce, za Sopotem i Warszawą.

Medale dla fotografa i nauczyciela
Komunikat archiwalny 2018-09-17

Wojciech Plewiński oraz Antoni Borgosz to dwaj laureaci Brązowego Medalu Cracoviae Merenti. Medale zostaną im wręczone podczas uroczystej sesji RMK, która odbędzie się 19 września (środa), o godz. 12:00 w Sali Obrad Rady Miasta Krakowa przy Placu Wszystkich Świętych 3-4.

Kraków technologiczny, nowoczesny i doceniany

Niecałe 3 procent – tylko tyle wynosi stopa bezrobocia w Krakowie. Jednak ten imponujący wynik to nie wszystko, czym miasto może się pochwalić. Kraków to przede wszystkim potencjał gospodarczy oraz kapitał ludzki i naukowy. O zmieniającym się Krakowie rozmawiano podczas posiedzenia Komisji Promocji i Turystyki Rady Miasta Krakowa.

Benzen w Nowej Hucie

Radni z Komisji Ekologii i Ochrony Powietrza zainteresowali się przypadkami podniesionego stężenia benzenu. W sierpniu stacja pomiarowa znajdująca się przy ul. Bulwarowej odnotowała podwyższoną ilość tego związku chemicznego.

Nie tylko ważne plany

47 podjętych uchwał, 12 procedowanych podczas pierwszego czytania, jeden projekt uchwały odrzucony, a jeden wycofany z dalszego procedowania – tak w dużym skrócie przedstawia się statystyka 109. sesji RMK, która trwała ponad 8 godzin.

Dyskusja o nagrodzie

"Nagroda im. Garetha Jonesa", renowacja tablic informacyjnych oraz audyt instytucji kultury - tymi tematami zajęła się Komisja Kultury i Ochrony Zabytków. Największe emocję wzbudził jednak pierwszy z nich.

Konsultacje społeczne 2.0

Idzie nowe. A dokładniej idą nowe zasady przeprowadzania konsultacji społecznych z mieszkańcami. Nad nowymi zasadami pracowano już od zeszłego roku. Zanim wejdą w życie, pochylili się nad nimi radni z Komisji Dialogu Obywatelskiego.