Dokument archiwalny

Bezpłatna konferencja szkoleniowa z cyklu

Konferencja szkoleniowa z cyklu „Profilaktyka uzależnień wśród dzieci i młodzieży poprzez sport i edukację”, odbędzie się w dniu 18 stycznia 2018 roku w Małej Hali Tauron Areny Kraków, ul. Stanisława Lema 7. Organizatorami konferencji są: Wydział Sportu Urzędu Miasta Krakowa i Miejskie Centrum Profilaktyki Uzależnień w Krakowie. Konferencja jest skierowana do trenerów, instruktorów sportowych i nauczycieli współpracujących z Gminą Miejską Kraków w ramach realizacji wspólnych projektów sportowych m.in. w ramach klubów sportowych, Krakowskiego Szkolnego Ośrodka Sportowego oraz międzyszkolnych ośrodków sportowych. W ramach konferencji odbędą się wykłady i dyskusja.

Bezpłatna konferencja szkoleniowa z cyklu
Fot. MOS Kraków Wschód

Udział trenerów i instruktorów w szkoleniu jest KONIECZNY jeśli klub zamierza realizować zadania we współpracy z GMK ze środków alkoholowych.

Program konferencji

8.00 – 8.45      Rejestracja uczestników, poranna kawa.
8.45 – 9.00      Powitanie gości, otwarcie konferencji.

Sesja I

9.00 – 9.30      Wykład Inauguracyjny - Rozwój i dojrzewanie - dr hab. n. med. Maciej Pilecki, kierownik Kliniki Psychiatrii Dzieci i Młodzieży Collegium Medicum UJ, Konsultant Wojewódzki w zakresie psychiatrii dzieci i młodzieży.

9.30 – 10.10    Czy warto ryzykować z „dopalaniem” w sporcie? Niebezpieczeństwa używania suplementów diety, odżywek, substancji psychoaktywnych przez sportowców -  dr. n. med. Piotr Hydzik - kierownik Kliniki Toksykologii Collegium Medicum UJ.

10.10 – 10.40  Picie alkoholu wśród dzieci i młodzieży – diagnoza i interwencje - Jolanta Ryniak - specjalista psychologii klinicznej, psychoterapeuta, superwizor i specjalista psychoterapii uzależnień. Pracuje w Centrum Dobrej Terapii.

10.40 – 11.20  Przerwa kawowa.

Sesja II

11.20 – 11.50  Specyfika współczesnej sceny narkotykowej w Polsce. Nowe Substancje Psychoaktywne i tradycyjne narkotyki - Bartosz Michalewski - pracownik serwisów redukcji szkód, terapeuta. Drop-in i Poradnia MONAR w Krakowie.

11.50 – 12.20  Nowe Substancje Psychoaktywne co warto wiedzieć? - asp. szt. Robert Bretner - Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie.

12.20 – 12.50  Cyberprzemoc - cyberprzestępstwa - współczesność dzieci i młodzieży - kom. Wojciech Chechelski - Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie.

12.50 – 13.40  Przerwa obiadowa.

Sesja III

13.40 – 14.10  Procedury postępowania w sytuacjach zagrożenia dzieci i młodzieży demoralizacją i przestępczością - odpowiedzialność prawna nieletnich - kom. Katarzyna Cygal - Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie.

14.10 – 14.40  Interwencja kryzysowa - dziecko w rodzinie (alkohol, przemoc, nadużycia seksualne)  Krzysztof Malec - Dyrektor Ośrodka Interwencji Kryzysowej w Krakowie.

14.40 – 15.10  Sport w psychiatrii dziecięcej - Bartosz Taurogiński - lekarz w trakcie specjalizacji z zakresu psychiatrii dzieci i młodzieży; Oddział Kliniczny Psychiatrii Dorosłych, Dzieci i Młodzieży Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie.

15.10 – 15.30  Dyskusja, zakończenie konferencji, rozdanie certyfikatów.

Pliki do pobrania:

Regulamin (pdf)

Zaproszenie (pdf)

Informacje dotyczące konferencji znajdują się na stronie www.mcpu.krakow.pl

Pokaż metkę
Osoba publikująca: JERZY GĄSIOROWSKI
Podmiot publikujący: Wydział Sportu