Komunikat archiwalny

Odpowiedź na artykuł Moniki Waluś i Kamila Popieli

Odpowiedź na artykuł Moniki Waluś i Kamila Popieli „Zespół Szkół Przemysłu Spożywczego musi się wyprowadzić” opublikowany na portalu krakow.gazeta.pl w dniu 4 listopada 2015 roku.

Odpowiedź na artykuł Moniki Waluś i Kamila Popieli
Fot. Magiczny Kraków

W nawiązaniu do artykułu „Zespół Szkół Przemysłu Spożywczego musi się wyprowadzić” przekazujmy następujące informacje:

Pomysł przeniesienia Zespołu Szkół Przemysłu Spożywczego pojawił się wiele lat temu i wyniknął z oczywistej potrzeby poprawy warunków lokalowych placówki. Prace nad przeniesieniem rozpoczęły się już w 2012 roku. Wówczas zapadła decyzja o rozwiązaniu Zespołu Szkół Ekonomicznych nr 3 i podjęto decyzję o pozostawieniu budynku przy ul. Miechowity 6 (po wygaszeniu ZSE Nr 3) na cele oświatowe.

Planowane przeniesienie siedziby Zespołu Szkół Przemysłu Spożywczego ma nastąpić w wakacje 2016 roku.

Ważny jest fakt, że zarówno nauczyciele, rodzice, jak i uczniowie wiedzieli o planach Miasta dotyczących funkcjonowania tej placówki od wielu miesięcy. Wiosną odbyło się w tej sprawie szereg spotkań z nauczycielami. W maju br. szkołę wizytował Prezydent Jacek Majchrowski. Natomiast jedynym prawnie możliwym sposobem poinformowania bezpośrednio rodziców o podjętych decyzjach było przesłanie do nich korespondencji listownej. Nie jest jednak prawdą, że rodzice uczniów dopiero z jej treści dowiedzieli się o przeniesieniu siedziby Zespołu Szkół Przemysłu Spożywczego w inną lokalizację.

Warto także zaznaczyć, że wbrew opinii oburzonych rodziców nowa lokalizacja nie jest zbyt oddalona od dotychczasowej - ul. Miechowity jest bardzo dobrze skomunikowana z centrum miasta w ramach transportu miejskiego.

W trakcie bieżącego roku szkolnego przeprowadzone zostaną prace przystosowujące budynek przy ul. Miechowity 6 do potrzeb szkoły o profilu spożywczym. Polegać one będą m.in. na adaptacji pomieszczeń na pracownie zajęć praktycznych. Docelowo, Zespół Szkół Przemysłu Spożywczego będzie miał siedzibę, w której będą się odbywały zarówno zajęcia teoretyczne, jak i praktyczne. Budynek ten jest przestronny, prawie dwukrotnie większy od obecnie zajmowanego przy pl. Matejki 11. Znajdują się w nim pełnowymiarowe sale lekcyjne oraz sala gimnastyczna o powierzchni 242 m². Na terenie obiektu znajduje się zewnętrzna infrastruktura sportowa, taka jak boisko wielofunkcyjne, kort tenisowy oraz rozległy teren zielony, których brak w obecnej siedzibie ZSPS.

 

Zbigniew Krzysztyniak

Dyrektor Biura Prasowego

Pokaż metkę
Osoba publikująca: TOMASZ RÓG
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także
POLECAMY
TELEWIZJA.KRAKOW.PL
PRZEJRZYSTE FINANSE
OTO FOTOKRONIKA MIASTA