Komunikat archiwalny

Ostateczna decyzja ws. projektu Skrzydła Krakowa

Mając na uwadze decyzję mieszkańców oraz rekomendację Rady Budżetu Obywatelskiego, jak również cele projektu określone przez wnioskodawcę: m.in. popularyzację i zwiększenie dostępności sportów lotniczych jako alternatywnej i aktywnej formy spędzania wolnego czasu, Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski podjął decyzję o realizacji projektu pn. Skrzydła Krakowa.

Po uzgodnieniach z wnioskodawcą zmieni się pierwotny zakres projektu. Będzie on realizowany w wymiarze 50 cykli szkoleń teoretycznych i praktycznych oraz 600 lotów widokowych w latach 2017–2018, które w pierwszej kolejności będą skierowane do młodzieży z krakowskich szkół ponadgimnazjalnych. Zakres inwestycyjny projektu ograniczono do zakupu jednego szybowca dwumiejscowego. Regulamin naboru na szkolenia oraz loty widokowe będzie ustalony z udziałem realizatora zadania oraz przedstawicieli szkół, w których znajdują się klasy o profilu lotniczym, jak również członków Rady Budżetu Obywatelskiego.

Pozostała kwota do wykorzystania w ramach środków ogólnomiejskich zostanie przeznaczona na trzy kolejne projekty, które zgodnie z Regulaminem BO zostały wskazane do realizacji w roku 2017. Będą to: „Przedłużenie ścieżki rowerowej wzdłuż alei Solidarności”, „Cmentarz Grębałów ul. Darwina – wykonanie nakładki asfaltowej” oraz „Fantastyczne kino plenerowe przy Krupniczej”.

 

Monika Chylaszek

Rzecznik Prasowy Prezydenta Krakowa

Pokaż metkę
Autor: MONIKA CHYLASZEK
Osoba publikująca: TOMASZ RÓG
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także
POLECAMY
TELEWIZJA.KRAKOW.PL
PRZEJRZYSTE FINANSE
OTO FOTOKRONIKA MIASTA