Sport i Zdrowie rozwiń menu

MIĘDZYNARODOWY TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ U – 10 WAWEL CUP W RAMACH CYKLU „ZE SPORTEM MI DO TWARZY”

W dniach 14 - 16 czerwca na stadionie Wojskowego Klubu Sportowego "Wawel", przy ul. Podchorążych 3 odbył się Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej U - 10 Wawel Cup. Celem turnieju jak zawsze była popularyzacja piłki nożnej wśród dzieci oraz propagowanie idei „Wychowanie przez sport”. Dodatkowo była to bardzo dobra okazja do promocji Miasta i Klubu, gdyż impreza wpisała się w obchody jubileuszu stulecia Wojskowego Klubu Sportowego „Wawel”. Partnerem imprezy był Małopolski Związek Piłki Nożnej. Turniej przeznaczony był dla dzieci z rocznika 2009 i młodszych a udział w nim wzięło dziesięć zespołów z Polski i Europy, łącznie było to około 150 zawodników. Dla wszystkich uczestników przygotowane zostały pamiątkowe dyplomy i medale oraz nagrody rzeczowe. Ponadto drużyna , która zdobyła I miejsce otrzymała Puchar Prezydenta Miasta Krakowa. Dla zespołu, który zdobył II miejsce przygotowany został Puchar Prezesa Małopolskiego Związku Piłki Nożnej, a dla zdobywcy III miejsca Puchar Prezesa Wojskowego Klubu Sportowego „Wawel”. Dodatkowo wręczono nagrody indywidualne dla najlepszego zawodnika każdego zespołu oraz najlepszego zawodnika, bramkarza i strzelca całego Turnieju.

Impreza jest współfinansowana przez Gminę Miejską Kraków.

Patronat honorowy nad obchodami Jubileuszu 100-lecia objął Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski.