Teksty z dwutygodnika

Owoc walki pięciu pokoleń

O czym powinniśmy pamiętać podczas świętowania 100-lecia niepodległości Polski, o znaczeniu I wojny światowej oraz o tym, jak zachęcić uczniów do nauki historii, z Rafałem Kobylcem rozmawia Paweł Waluś.

Warto słuchać dzieci

O tym, po co są ferie i jak najlepiej je wykorzystać z Magdaleną Perzyńską, pedagogiem i socjoterapeutą rozmawia Tadeusz Mordarski.

Tak Niepodległości nie uczci nikt!

Będą tradycyjne konferencje i wystawy, ale też śpiewy, sztuczne ognie i bicie rekordu Guinnessa. Kraków nie zamierza czekać aż do 11 listopada, więc 100. rocznicę odzyskania niepodległości będzie świętował przez cały rok. I to jak świętował!

Tadeusz Mordarski

Kompendium wiedzy o mieście

O początkach dwutygodnika miejskiego, jego zadaniach, a także o tym, dlaczego część stron jest innego koloru z Jackiem Majchrowskim, Prezydentem Miasta Krakowa rozmawia Dominika Nowak.

Jesteśmy z Wami już 10 lat!

„By the rivers of Babylon, there we sat down”... 13 mln ludzi wyśpiewało wielki przebój grupy Boney M podczas wielkiej Sylwestrowej Mocy Przebojów, która odbyła się w Krakowie. Ta ogromna liczba to suma roztańczonych imprezowiczów na Rynku Głównym i widzów, którzy zabawę w stolicy Małopolski oglądali w telewizji. W rytmie przebojów największych polskich i światowych gwiazd weszliśmy wspólnie w rok 2008.

Tadeusz Mordarski

Oni pracują w święta

Święta Bożego Narodzenia wolne od pracy raz na pięć lat? Brak możliwości wzięcia urlopu w noc sylwestrową? Dla wielu z nas brzmi to jak mało śmieszny żart. Tymczasem dla nich to nic nadzwyczajnego. Poznajmy ludzi, którzy regularnie pracują okresie świąteczno-noworocznym.

Tadeusz Mordarski

Powrót do klasyki

Cztery lokalizacje i cztery sceny. Na każdej z nich wystąpią artyści, którzy w ostatnią noc 2017 r. zapewnią mieszkańcom Krakowa niezapomniane przeżycia! Na Rynku Podgórskim wystąpi m.in. Boba Jazz Band, jeden z najlepszych polskich zespołów wykonujących swingujący jazz. O tym, czego krakowianie mogą się spodziewać, z Janem Bobą rozmawia Tadeusz Mordarski.

Nie bójmy się sąsiada

Około 37,5 tys. osób korzysta w Krakowie z pomocy mieszkaniowej. Mimo że mijamy się z nimi na co dzień, żyjemy w tej samej przestrzeni publicznej, a nasze dzieci bawią się razem na podwórku i chodzą do tych samych szkół lub przedszkoli, budynki z mieszkaniami komunalnymi w dalszym ciągu budzą kontrowersje.

Tadeusz Mordarski

Trafić do ludzkich serc

O szkodliwych stereotypach – skąd się biorą i jak z nimi walczyć – z prof. Zbigniewem Nęckim, psychologiem społecznym, rozmawia Tadeusz Mordarski.

Praca dla detektywa

O szczegółach pracy Biura Przejmowania Mienia i Windykacji, trudnościach z kompletowaniem informacji i przewlekłych postępowaniach sądowych z Justyną Habrajską, dyrektor Biura Przejmowania Mienia i Rewindykacji, rozmawia Tadeusz Mordarski.