Teksty z dwutygodnika

NH Kwadrat
2019-06-28

Bulwar[t] znów zapachnie świeżością i sztuką.

Ryszard Kozik

NH Kwadrat
2019-06-26

Może i na Was czeka podobna przygoda?

Ryszard Kozik

Uczniowie będą zużywać mniej plastiku

W krakowskich szkołach rozpoczyna się plastikowa rewolucja. Wydział Edukacji UMK przygotował zestaw praktycznych porad, które pomogą uczniom i nauczycielom w walce z plastikiem.

Tomasz Kobylański

Synagoga w Swoszowicach

W tym roku przypada 90. rocznica otwarcia w krakowskich Swoszowicach synagogi, która funkcjonowała tam w latach 1929–1939. To wyjątkowe dla społeczności żydowskiej miejsce zostanie uczczone poprzez odsłonięcie pamiątkowej tablicy oraz posadzenie „drzewa życia”*.

Justyna Olszańska, Dominik Galas

NH Kwadrat
2019-06-12

Warto wybrać Nową Hutę

Ryszard Kozik

Bez kąpieli na Zakrzówku

– Latem na pewno nie będzie można kąpać się na Zakrzówku. Krakowianie muszą nieco poczekać, aż uda się odnowić cały park – mówi dyrektor Zarządu Zieleni Miejskiej Piotr Kempf. Podkreśla, że rewitalizowany Zakrzówek otrzyma nowe, jeszcze piękniejsze oblicze. Rozmawia Tadeusz Mordarski.

Mam w genach to miasto

– To szczęście móc każdego dnia pospacerować po Rynku, po Kazimierzu… Wejść do krakowskich kościołów, które są jednymi wielkimi muzeami, móc bywać w Teatrze Starym, gdzie sztuki reżyserowali Swiniarski, Jarocki i Wajda – mówi mieszkający w Krakowie piosenkarz, kompozytor i gitarzysta Andrzej Sikorowski. Rozmawia Tadeusz Mordarski.

NH Kwadrat
2019-05-30

Ile skansenu, a ile Kazimierza w Nowej Hucie?

Ryszard Kozik

Schronisko dla niechcianych roślin

Internet to miejsce fascynujące i stwarzające możliwości, z których często nawet nie umiemy w pełni korzystać. Dziś jednak nie o rzeczach wielkich, ale raczej przyziemnych, dosłownie i w przenośni. Na Facebooku bowiem znaleźć można fanpage o nazwie: Schronisko dla niechcianych roślin.

Paweł Waluś

Seniorzy zaproszeni do współpracy z AWF

Polityka senioralna Krakowa zyskała poważnego sojusznika. To Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój 2014–2020 współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, w którym uczestniczyć będą współpracujące z Miastem krakowskie szkoły wyższe.  

Anna Okońska-Walkowicz