Teksty z dwutygodnika

Kompendium wiedzy o mieście

O początkach dwutygodnika miejskiego, jego zadaniach, a także o tym, dlaczego część stron jest innego koloru z Jackiem Majchrowskim, Prezydentem Miasta Krakowa rozmawia Dominika Nowak.

Jesteśmy z Wami już 10 lat!

„By the rivers of Babylon, there we sat down”... 13 mln ludzi wyśpiewało wielki przebój grupy Boney M podczas wielkiej Sylwestrowej Mocy Przebojów, która odbyła się w Krakowie. Ta ogromna liczba to suma roztańczonych imprezowiczów na Rynku Głównym i widzów, którzy zabawę w stolicy Małopolski oglądali w telewizji. W rytmie przebojów największych polskich i światowych gwiazd weszliśmy wspólnie w rok 2008.

Tadeusz Mordarski

Oni pracują w święta

Święta Bożego Narodzenia wolne od pracy raz na pięć lat? Brak możliwości wzięcia urlopu w noc sylwestrową? Dla wielu z nas brzmi to jak mało śmieszny żart. Tymczasem dla nich to nic nadzwyczajnego. Poznajmy ludzi, którzy regularnie pracują okresie świąteczno-noworocznym.

Tadeusz Mordarski

Powrót do klasyki

Cztery lokalizacje i cztery sceny. Na każdej z nich wystąpią artyści, którzy w ostatnią noc 2017 r. zapewnią mieszkańcom Krakowa niezapomniane przeżycia! Na Rynku Podgórskim wystąpi m.in. Boba Jazz Band, jeden z najlepszych polskich zespołów wykonujących swingujący jazz. O tym, czego krakowianie mogą się spodziewać, z Janem Bobą rozmawia Tadeusz Mordarski.

Nie bójmy się sąsiada

Około 37,5 tys. osób korzysta w Krakowie z pomocy mieszkaniowej. Mimo że mijamy się z nimi na co dzień, żyjemy w tej samej przestrzeni publicznej, a nasze dzieci bawią się razem na podwórku i chodzą do tych samych szkół lub przedszkoli, budynki z mieszkaniami komunalnymi w dalszym ciągu budzą kontrowersje.

Tadeusz Mordarski

Trafić do ludzkich serc

O szkodliwych stereotypach – skąd się biorą i jak z nimi walczyć – z prof. Zbigniewem Nęckim, psychologiem społecznym, rozmawia Tadeusz Mordarski.

Praca dla detektywa

O szczegółach pracy Biura Przejmowania Mienia i Windykacji, trudnościach z kompletowaniem informacji i przewlekłych postępowaniach sądowych z Justyną Habrajską, dyrektor Biura Przejmowania Mienia i Rewindykacji, rozmawia Tadeusz Mordarski.

Reprywatyzacja w Krakowie

O reprywatyzacji, zwrotach kamienic w Krakowie, śledztwach urzędników i współpracy z organami ścigania z Jackiem Majchrowskim, Prezydentem Miasta Krakowa rozmawia Beata Klejbuk-Goździalska.

Zimą nie zapomnij o zwierzętach

Nie bądźmy obojętni na cierpienie zwierząt i pozwólmy im przeżyć – apelują pracownicy Krakowskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami. To szczególnie ważne zimą, bo bez pomocy człowieka wiele czworonogów nie jest w stanie przetrwać.

Tadeusz Mordarski

Dbajmy o nasz mózg

Prawie w 80 proc. składa się z wody, nie czuje bólu, u kobiet jest mniejszy niż u mężczyzn ale jest wydajniejszy… O czym mowa? O naszym mózgu. O tym, jak ważny jest to organ i jak ważne jest właściwe postępowanie w przypadku udaru mózgu z Renatą Czekaj, specjalistą neurologiem, rozmawia Małgorzata Stuch.