Komunikat archiwalny

Raport o Krakowie

data: piątek (12 lutego)

godzina: 11:00

miejsce: Pawilon Wyspiańskiego, pl. Wszystkich Świętych 2


W imieniu PwC (PricewaterhouseCoopers) serdecznie zapraszam na konferencję prasową, podczas której zaprezentowany zostanie „Raport o polskich metropoliach 2015” dotyczący Krakowa.

 

Konferencja odbędzie się w piątek (12 lutego) o godzinie 11:00 w Pawilonie Wyspiańskiego przy pl. Wszystkich Świętych 2.

 

Najnowszy „Raport o polskich metropoliach” jest trzecią edycją tego opracowania. Poprzednie dwie ukazały się w latach 2007 i 2011. Raport jest oceną szans i wyzwań rozwojowych stojących przed 12 polskimi miastami należącymi do Unii Metropolii Polskich, w którym szczegółowo opisane zostały najważniejsze obszary rozwoju: finanse, inwestycje, infrastruktura, instytucje, wizerunek, ludzie i jakość życia.

 

W konferencji, podczas której zaprezentowane zostaną najważniejsze wnioski z raportu o Krakowie, wezmą udział:
• Lesław Fijał, Skarbnik Miasta Krakowa
• Elżbieta Koterba, Zastępca Prezydenta ds. Rozwoju Miasta Krakowa 
• Prof. Witold Orłowski, autor raportów, główny doradca ekonomiczny PwC 
• Dionizy Smoleń, dyrektor zespołu ds. Sektora publicznego w PwC 
• Michał Mastalerz, partner w PwC

 

Prosimy o potwierdzenie udziału w konferencji do 11 lutego na adres michal.golebiewski@pl.pwc.com lub telefonicznie 519 504 245.

 

Maciej Grzyb
Dyrektor Biura Prasowego
 

Pokaż metkę
Autor: MACIEJ GRZYB
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący:
Zobacz także
data: niedziela, 28 maja godzina: 11:00 miejsce: Zajezdnia tramwajowa Nowa Huta, ul. Ujastek 12 Serdecznie zapraszam na Dzień Dziecka w zajezdni tramwajowej MPK w Nowej Hucie, który odbędzie się w niedzielę, 28 maja od 11.00 do 14.00 na terenie zajezdni tramwajowej Nowa Huta (ul. Ujastek 12). Dzieci, które zdecydują się spędzić ten dzień w naszej zajezdni zaprosimy do przejazdu specjalnym tramwajem przez nową halę myjni oraz przez halę, w której znajduje się nowoczesna tokarka podtorowa. Najmłodsi będą także mogli zwiedzić miejsca, w których tramwaje są naprawiane oraz zobaczyć zabytkowe pojazdy krakowskiego przewoźnika. Zaprezentujemy im także pracę nowoczesnego pojazdu technicznego służącego do wstawiania wykolejonych tramwajów na tory. Nie zabraknie jednej z największych atrakcji organizowanego przez MPK Dnia Dziecka, czyli możliwości samodzielnego poprowadzenia tramwaju. Oprócz wagonu NGT6 do dyspozycji najmłodszym oddamy po raz pierwszy wagon EU8N. Do zajezdni tramwajowej Nowa Huta można dojechać liniami tramwajowymi nr 1 i 4 oraz autobusowymi nr 117, 138, 142. Dodatkowo zostanie uruchomiony specjalny tramwaj, który będzie kursował na trasie Plac Centralny im. R. Reagana – Zajezdnia Tramwajowa Nowa Huta. Wagon będzie czerwony a na wyświetlaczu będzie miał napis Dzień Dziecka. Pierwszy kurs z pl. Centralnego będzie o godz. 11.00, a kolejne co 30 minut (do godz. 13.30). Odjazdy z Zajezdni Tramwajowej Nowa Huta rozpoczną się o godzinie 11.30 i będą realizowane do 14.30. Więcej informacji u rzecznika MPK SA – Marka Gancarczyka. Maciej Grzyb Dyrektor Biura Prasowego