Komunikat archiwalny

Jaka przyszłość dzielnic Krakowa?

data: 23 lutego (wtorek)

godzina: 11:00-15:00

miejsce: Centrum Obywatelskie, ul. Reymonta 20 (budynek Stadionu Miejskiego im. Reymana, wejście LE)


Serdecznie zapraszam do udziału w debacie "Przyszłość krakowskich dzielnic – komu jeszcze są potrzebne", która odbędzie się 23 lutego (wtorek) w godz. 11.00 – 15.00 w Centrum Obywatelskim przy ulicy Reymonta 20 (budynek Stadionu Miejskiego im. Reymana, wejście LE).  

Celem spotkania jest zainaugurowanie debaty środowisk naukowych, Radnych Miasta i Dzielnic, organizacji pozarządowych i aktywistów na temat potrzeby rozwoju krakowskiego samorządu w stronę wzmacniania samorządności wspólnot lokalnych; zebranie rekomendacji dotyczących roli i kompetencji dzielnic, powołanie Forum Przyszłości Dzielnic – międzysektorowego gremium naukowców, praktyków i aktywistów, które będzie w przyszłości wypracowywać rozwiązania.

Wśród prelegentów znaleźli się: Jacek Majchrowski – Prezydent Miasta Krakowa, Bogusław Kośmider – Przewodniczący Rady Miasta Krakowa, prof. Jerzy Hausner – Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie, prof. Hubert Izdebski – Uniwersytet Warszawski, prof. Jarosław Górniak – Uniwersytet Jagielloński, Iga Maliszewska – Uniwersytet Jagielloński. 

Moderatorami dyskusji będą: Przemysław Dziewitek – Stowarzyszenie Pracownia Obywatelska i Anna Cioch – Fundacja Stańczyka, Stowarzyszenie Pracownia Obywatelska. 

Monika Chylaszek
Rzecznik prasowy Prezydenta Krakowa

Pokaż metkę
Autor: MONIKA CHYLASZEK
Osoba publikująca: KATARZYNA CZUBERNAT
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także
data: poniedziałek, 27 marca godzina: 14:00 miejsce: Sala Audytoryjna Centrum Kongresowego ICE Kraków, ul. Marii Konopnickiej 17 Dwa tysiące uczestników, sesje plenarne, kilkadziesiąt debat, warsztatów i prezentacji, tak zapowiada się program trzeciego Europejskiego Kongresu Samorządów. 27-28 marca Kraków ponownie stanie się stolicą europejskiego dialogu. Serdecznie zapraszam do udziału w sesji plenarnej inaugurującej obrady „Europa w obliczu globalnych zmian a samorząd przyszłości”, która rozpocznie się 27 marca o godz. 14.00 w Sali Audytoryjnej Centrum Kongresowego ICE Kraków, ul. Marii Konopnickiej 17. Europejski Kongres Samorządów, jest największym, a co za tym idzie, najbardziej prestiżowym spotkaniem władz samorządowych. Celem tej międzynarodowej debaty jest stworzenie platformy dialogu, pomiędzy ekspertami z obszarów środowiska, finansów, gospodarki, turystyki, społeczeństwa, innowacji, biznesu i działalności miasta. Podczas tegorocznej edycji odbędą się dwie Miejskie Ścieżki Tematyczne dotyczące tematyki Samorządów Gospodarczych i Turystyki. Pierwszy blok będzie skupiać się wokół zagadnień związanych z biznesem w kontekście rozwoju miasta. Natomiast drugi poruszy tematy związane z samorządem turystycznym i jego rolą wobec samorządu terytorialnego. Więcej informacji na temat wydarzenia znajduje się na stronie www.eks-krakow.pl . W związku z tym, że Instytut Studiów Wschodnich, który jest współorganizatorem wydarzenia zamyka akredytacje dzisiaj, osoby zainteresowane udziałem w wydarzeniu prosimy o potwierdzenie mailowe na adres: a.ganew@agencjaharmonic.pl wraz z numerem telefonu, w celu przekazania informacji dotyczących akredytacji na miejscu. Maciej Grzyb Dyrektor Biura Prasowego