Nauka i edukacja rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

„Przygoda z ciepłem” – rusza nowy program edukacji ekologicznej dla najmłodszych

Edukacyjne filmy, kalambury, piosenki o ochronie środowiska i specjalne makiety systemów ciepłowniczych to tylko część atrakcji przygotowanych dla uczestników nowej akcji edukacyjnej „Przygoda z ciepłem”.  Przy okazji inauguracji programu w Nowohuckim Centrum Kultury z udziałem Prezydenta Jacka Majchrowskiego podpisano specjalne porozumie o stałej współpracy ekologicznej pomiędzy MPEC a NCK.

Fot. Wiesław Majka/krakow.pl

- O ekologii i dobrych praktykach na rzecz ochrony środowiska powinniśmy uczyć najmłodszych, bo jak wszyscy wiemy-to dzieci wprowadzają w życie dobre zwyczaje. Doskonałym tego przykładem była i jest nauka segregacji odpadów w naszych domach - powiedział podczas inauguracji programu Prezydent Jacek Majchrowski.

 „Przygoda z ciepłem” to program, który jest współtworzony przez Miejskie Przedsiębiorstwo Cieplne oraz Nowohuckie Centrum Kultury i doskonale wpisuje się w miejski projekt „Akademia Młodego Krakowianina”. MPEC opracował koncepcję merytoryczną w tym scenariusz zajęć, materiały dydaktyczne: film animowany, książeczkę edukacyjną, piosenkę oraz makiety najważniejszych elementów systemu ciepłowniczego m.in. węzła, kaloryfera itp. Nowohuckie Centrum Kultury jest gospodarzem projektu,  udostępniając sale dydaktyczne oraz dając wsparcie techniczne. Współpraca MPEC i NCK będzie miała charakter stały.

W uroczystej inauguracji, która odbyła się we wtorek, 13 grudnia w NCK wzięło udział ponad 100 dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 156 w Nowej Hucie. Najmłodsi rozwiązując kalambury, śpiewając piosenkę o cieple dla Krakowa, przekazując sobie symbolicznie ciepło oraz oglądając edukacyjny film animowany – dowiedzieli się o racjonalnych sposobach gospodarowania ciepłem.

Program „Przygoda z ciepłem” zapewni najmłodszym wiedzę o ekologicznych sposobach dostarczania energii cieplnej, o pochodzeniu ciepła w kaloryferach czy ciepłej wodzie w kranie. Zajęcia prowadzone są przez profesjonalnych pedagogów, którzy wykorzystują nowoczesne techniki nauczania.

 

OTO FOTOKRONIKA MIASTA KRAKOWA

porozumienie mpec nck

pokaż metkę
Autor: ANNA WAWRUCH
Osoba publikująca: NATALIA WÓJS
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Data publikacji: 2016-12-14
Data aktualizacji: 2016-12-14
Powrót

Zobacz także

Znajdź