Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Kulturalna środa w Krakowie. Sprawdź, co słychać!

Środa w Krakowie przyniesie ciekawe pomysły na spędzenie wolnego czasu dla miłośników muzyki klasycznej, literatury biograficznej i podróżniczej. Warto również przyjrzeć się teatralnym propozycjom. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami!

Fot. materiały prasowe

Chcesz jako pierwszy otrzymywać informacje o weekendowych wydarzeniach i co tydzień mieć szansę na wygrywanie książek oraz biletów do teatru, filharmonii i na festiwale? Zapisz się do naszego newslettera! Wystarczy kliknąć TUTAJ.

Środowe przedpołudnie spędzimy z Capellą Cracoviensis i ich koncertowym cyklem matinées. W Auli bł. Jakuba przy kościele ojców franciszkanów, muzycy wystąpią wraz z Wiolettą Fludą, która zasiądzie za fortepianem, by wykonać kompozycje z repertuaru polskich mistrzów. Podczas występu usłyszymy Walc cis-moll po.64 nr 2 Fryderyka Chopina oraz Villanellę Des-dur Stanisława Moniuszko. Początek koncertu o godz. 11.00.

Stare hasło „rzuć wszystko i jedź w Bieszczady” przyświecało Adamowi Robińskiemu, gdy spakował plecak, żeby wyruszyć do świata połonin i niekończących się pagórków. Rezultat to książka „Kiczery. Podróż przez Bieszczady”, która jest zapisem wydarzeń, jakie spotkały autora podczas jego wędrówki pograniczem Polski, Słowacji i Ukrainy. Opowie o nich dziś w De Revolutionibus Books&Cafe, przy ul. Brackiej 14. Spotkanie rozpocznie się o godz. 17.00.

Z Magdaleną Grzebałkowską, autorką imponującej faktograficznie biografii rodziny Beksińskich, spotkamy się w Nowohuckim Centrum Kultury. Grzebałkowska opowie o książce „Beksińscy. portret podwójny”, odsłaniając kulisy pracy nad książką, która okazała się bestsellerem. Przede wszystkim jednak podzieli się opowieścią o losach niezwykłych ludzi, których codzienne życie dalekie było od szczęścia, jak i od dramatu... Spotkanie, które poprowadzi Łukasz Wojtusik, rozpocznie się o godz. 18.00.

„Życie jest snem” Pedro Calderóna de la Barki to niemal czterystuletnie dzieło hiszpańskiego baroku, które posłużyło za kanwę sztuki w reżyserii Gintarasa Varnasa. Przed spektaklem warto przypomnieć sobie kontekst, w którym Calderón tworzył. W niebezpiecznych czasach szalejącej inkwizycji, zdecydował się umieścić akcję utworu w mitycznej… Polsce, którą rządzi uczony i znawca astrologii, król Basilio. Dziś dzieło Hiszpana czytamy jako uniwersalną opowieść o mrokach i blaskach władzy. Do interpretacji pozostaje jednak jeszcze wiele wątków. Sztukę zobaczymy dziś na Dużej Scenie Bagateli, o godz. 18.00.

Więcej kulturalnych propozycji znajdziemy na stronach Karnetu.

pokaż metkę
Autor: MONIKA JAGIEŁŁO
Osoba publikująca: Monika Jagiełło
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2019-12-11
Data aktualizacji: 2019-12-11
Powrót

Zobacz także

Znajdź