Kultura rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

MICET. Miejsce, które łączy sztukę i nowe technologie

MICET to eksperymentalna przestrzeń, w której można rozwijać wyobraźnię i sprawdzić swój twórczy potencjał. Chcesz odkrywać, projektować i działać z artystami Starego Teatru? – zaplanuj wizytę w Muzeum Interaktywnym / Centrum Edukacji Teatralnej, które bierze udział w akcji #zwiedzajKraków zorganizowanej w ramach kampanii „Kraków nieodkryty”.

MICET to nowa forma Muzeum Starego Teatru istniejącego od 1981 roku. Mieści się w przestrzeniach XIII-wiecznych piwnic Narodowego Starego Teatru w Krakowie przy ul. Jagiellońskiej 1. Muzeum i jednocześnie centrum edukacji teatralnej w nieoczywisty sposób prezentuje dorobek teatralny uznanych polskich twórców XIX, XX i XXI wieku, związanych ze Starym Teatrem.

Zwiedzający za pomocą interaktywnych aplikacji mogą zarówno poznać pasjonującą historię polskiego teatru, jak też stać się na chwilę twórcami i artystami – wziąć udział w ćwiczeniach warsztatowych.

MICET to sieć niewielkich pomieszczeń – pracowni, z rozrzuconymi rekwizytami, książkami, fragmentami scenografii i klasykami dizajnu. Pięć tematów: Wolność, Emocje, My/Oni, Ciało, Nowe: organizuje przestrzeń zwiedzania w ścieżki, wytyczone wokół archiwalnych i współczesnych przedstawień Starego Teatru. Każda ze ścieżek składa się z części edukacyjnej oraz programu ćwiczeń warsztatowych. Przewodnikami są tu wirtualni artyści Starego Teatru.

Nagrania rozmów z twórcami, fragmenty samych przedstawień i pojedyncze rekwizyty wciągają w świat Starego Teatru, podobnie jak aplikacje teatralne, które zapraszają do  świata wyobraźni reżyserów, aktorów, scenografów, autorów muzyki i choreografii. To jednocześnie inspiracja do samodzielnych twórczych działań w przestrzeniach interaktywnej wystawy, będącej połączeniem historii i sztuki współczesnej, rzemiosła i nowych technologii.

Aplikacje, stworzone specjalnie na użytek tego miejsca, umożliwiają zwiedzającym stworzenie etiud teatralnych na bazie egzemplarzy reżyserskich Krystiana Lupy, Andrzeja Wajdy czy Krzysztofa Warlikowskiego, a także zaprojektowanie własnej scenografii czy poznanie tajników tworzenia muzyki do spektakli

Informacje o godzinach otwarcia, cenie biletów o oraz aktualnie obowiązujących zasadach zwiedzania można znaleźć na stronie instytucji: micet.pl.


Przypominamy, że dzięki inicjatywie #zwiedzajKraków można liczyć zniżki na rozmaite atrakcje oferowane przez partnerów programu – począwszy od wizyt w muzeach, po zakupy i usługi oferowane przez lokalnych przedsiębiorców. Więcej informacji o partnerach akcji tutaj.

Jak otrzymać rabat? Wystarczy przy kasie okazać kartę #zwiedzajKrakow (otrzymują ją osoby, które spędzą przynajmniej jedną noc w obiekcie noclegowym mającym status partnera programu) lub jedną z kart miejskich: Kartę Krakowską, Krakowską Kartę Rodziny z Niepełnosprawnym Dzieckiem lub Krakowską Kartę Rodzinną 3+.

 

pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2020-10-29
Data aktualizacji: 2020-10-29
Powrót

Zobacz także

Znajdź