Kultura rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Manggha Matsuri – jubileusz tym razem wirtualnie

Od 28 listopada swojego 26-lecia obchodzi Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha. Z tej okazji, jak co roku odbywa się Manggha Matsuri, lecz tym razem organizatorzy zapraszają na wydarzenie do sieci.

Fot. materiały prasowe

Od 28 do 30 listopada z okazji 26-lecia otwarcia Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha świętujemy coroczny festiwal Manggha Matsuri. Zazwyczaj, wydarzenie to charakteryzowało się pokazami sztuk walki, prezentacją najnowszych ekspozycji, czy wizytą gości specjalnych. Tym razem jednak, z uwagi na panującą sytuację epidemiologiczną festiwal nie przybierze swojej dotychczasowej formy i całościowo odbędzie się online za pomocą platform Facebook oraz YouTube.

Muzeum zaplanowało udostępnianie specjalnie przygotowanych materiałów-niespodzianek na profilu facebookowym, z których obserwujący mogą skorzystać w dowolnym momencie. Wśród nich przewidziano również atrakcje dla najmłodszych. Częścią wirtualnych obchodów Manggha Matsuri będzie ostatnia w tym roku ceremonia picia herbaty, zorganizowana przez Stowarzyszenie SENSHINKAI Chadou Urasenke Tankoukai oraz Muzeum Manggha. Wydarzenie wzbogacono dodatkowo o wykład Maxima Polishchuka dotyczący japońskiej ceramiki raku. Organizatorzy zapraszają serdecznie na muzealny profil na YouTube.

Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha zostało założone przez Andrzeja Wajdę i otwarte w 1994 roku. Przez pierwszych dziesięć lat istnienia funkcjonowało jako oddział Muzeum Narodowego w Krakowie. Muzeum Manggha jest jedynym państwowym muzeum, który promuje kulturę japońską w Polsce, łącząc tradycyjną sztukę z konceptem nowoczesnej instytucji kultury.

Więcej informacji na stronie internetowej muzeum oraz profilu na Facebooku.


Autorka tekstu: Zofia Prażuch – studentka Instytutu Studiów Międzykulturowych Uniwersytetu Jagiellońskiego

Tekst powstał w ramach współpracy Instytutu Studiów Międzykulturowych UJ (przedmiot: dziennikarstwo kulturalne) z redakcją serwisu kraków.pl.

pokaż metkę
Autor: Zofia Prażuch
Osoba publikująca: Marcin Drobisz
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2020-11-30
Data aktualizacji: 2020-11-30
Powrót

Zobacz także

Znajdź