Nasze Miasto rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Dyskusja o planie dla Pasternika

Do 2 lutego trwa publiczne wyłożenie części projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego „Pasternik”. 26 stycznia, podczas dyskusji publicznej szczegółowe pytania na temat przyjętych w dokumencie rozwiązań, można było zadać jego wykonawcy.

Prace nad planem obejmującym teren ponad 230 ha rozpoczęły się w połowie 2016 r. – w tym czasie dokument był już dwukrotnie wykładany, obecnie – po naniesieniu uwag i przekazaniu projektu planu do opiniowania i uzgodnień ustawowych, część projektu zostanie ponownie wyłożona.

Plan ma określić zasady ochrony i kształtowania ładu przestrzennego, które pozwolą na racjonalne zagospodarowanie terenów inwestycyjnych, zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju oraz integrację terenów zabudowy jednorodzinnej i wielorodzinnej. Ponadto celem planu jest ochrona terenów zieleni urządzonej i nieurządzonej oraz obiektów zabytkowych, a także stworzenie warunków do budowy w pełni sprawnego układu komunikacyjnego, dostosowanego do wzrastającego zagospodarowania terenów.

Z dokumentem można się zapoznać w Wydziale Planowania Przestrzennego Urzędu Miasta Krakowa, przy ul. Mogilskiej 41 – wyłącznie po uprzednim umówieniu i potwierdzeniu wizyty – mailowo pod adresem: bp.umk@um.krakow.pl lub pod nr tel. 12 616 85 26, 12 616 85 42. Projekt planu można także znaleźć na stronie Biuletynu Informacji Publicznej.

Szczegółowych informacji na temat przyjętych rozwiązań planistycznych udziela w okresie wyłożenia przedstawiciel zespołu projektowego, który dyżuruje w:

  • poniedziałki, godz. 13.00–15.00
  • wtorki, środy, czwartki i piątki, godz. 9.00–11.00.

Dyskusja publiczna nad rozwiązaniami przyjętymi w projekcie planu miejscowego obszaru „Pasternik” (w zakresie wykładanym) odbyła się w Urzędzie Miasta Krakowa, pl. Wszystkich Świętych 3–4. Początek spotkania w sali Obrad, o godz. 15.30. W wydarzeniu można było wziąć udział także zdalnie.

Uwagi należy składać w nieprzekraczalnym terminie do 16 lutego – z podaniem oznaczenia nieruchomości, której uwaga dotyczy, a także imienia i nazwiska albo nazwy oraz adresu zamieszkania lub siedziby. Można je wnosić w formie papierowej lub elektronicznej.

pokaż metkę
Autor: Joanna Korta
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2021-01-25
Data aktualizacji: 2021-01-27
Powrót

Zobacz także

Znajdź