Nasze Miasto rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Wnioski z raportu „Imigranci w Krakowie w 2020 roku”

Ile osób pochodzących z innych krajów mieszka w Krakowie? Jak pandemia przełożyła się na tę liczbę? Z jakich krajów pochodzą cudzoziemcy i które dzielnice Krakowa wybierają jako miejsce do zamieszkania?  Odpowiedzi na te i wiele innych pytań można znaleźć w najnowszym raporcie „Imigranci w Krakowie w 2020 roku” przygotowanym przez Obserwatorium Wielokulturowości i Migracji. 3 marca w formule online odbyło się otwarte seminarium, podczas którego o wnioskach płynących z raportu opowiadali jego autorzy.

Fot. materiały prasowe

Obserwatorium Wielokulturowości i Migracji, które przygotowało raport, to wspólna inicjatywa Urzędu Miasta Krakowa i Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, której celem jest analizowanie procesów migracyjnych i przemian wielokulturowości w przestrzeni miejskiej.

Podczas seminarium o raporcie opowiadali jego autorzy: Konrad Pędziwiatr, Marcin Stonawski, Jan Brzozowski. Spotkanie moderowała Dobrosława Wiktor-Mach. Seminarium odbyło się 3 marca o godz. 13.00 na platformie Zoom.

Raport „Imigranci w Krakowie w 2020 roku” (dostępny tutaj) został przygotowany w oparciu o zróżnicowane źródła danych administracyjnych. Pokazuje między innymi liczebność populacji imigrantów w Krakowie, a także jej istotne cechy demograficzne i społeczno-ekonomiczne. W raporcie znajdziemy też informacje o sytuacji cudzoziemców w systemie szkolnictwa i wskazanie miejsc największej koncentracji imigrantów w mieście. Dzięki zestawieniu danych dotyczących 2020 roku z informacjami z 2019 roku, możemy zobaczyć, jak zmienia się społeczność imigrantów w mieście.

Szczegóły dotyczące seminarium można znaleźć na stronie Otwarty Kraków, gdzie zamieszczane są informacje o przedsięwzięciach z zakresu wielokulturowości realizowanych w naszym mieście.

Przypominamy, że trwa konkurs na Krakowskich Ambasadorów Wielokulturowości A.D.2020. Do 12 marca można zgłaszać osoby i organizacje szczególnie zasłużone dla promowania zróżnicowania kulturowego, etnicznego, wyznaniowego oraz integracji mieszkańców Krakowa i środowisk cudzoziemców. Szczegółowe informacje o konkursie można znaleźć tutaj, w Biuletynie Informacji Publicznej, a także uzyskać pod numerami tel. 12 616 78 08, 12 616 78 21.

pokaż metkę
Autor: ANNA LATOCHA
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2021-02-25
Data aktualizacji: 2021-03-04
Powrót

Zobacz także

Znajdź