Kultura rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Pomóż stworzyć „Nowohucki alfabet – perspektywy”

„Nowohucki alfabet – perspektywy” to projekt, którego celem jest stworzenie leksykonu charakterystycznych określeń, za pomocą których Nową Hutę i nowohucian definiowali na przestrzeni dekad mieszkańcy innych części Krakowa oraz podkrakowskich miejscowości. Trwają zapisy do tegorocznej, drugiej edycji tej międzypokoleniowej inicjatywy.

Fot. materiały prasowe

Trwa druga edycja „Nowohuckiego alfabetu” – w ubiegłym roku w ramach tego projektu została zrealizowana inicjatywa „Pokolenia języka”, w ramach której powstał młodzieżowy nowohucki leksykon, a na podstawie haseł został także przygotowany spektakl.

Zapisy do tegorocznej odsłony projektu trwają tylko do dziś, 30 kwietnia. Najłatwiej zapisać się za pośrednictwem ankiety dostępnej na stronie OK Kraków-Nowa Huta, gdzie można znaleźć także dodatkowe informacje oraz regulamin przedsięwzięcia.

– Do udziału w tegorocznej edycji zapraszamy wszystkich, którzy chcą w nietypowy sposób poznawać uroki (i to nie tylko językowe!) pięknej „młodszej siostry Krakowa”. Do dołączenia zachęcamy także osoby o szczególnych potrzebach – projekt będzie realizowany tak, by bez przeszkód brały w nim udział osoby z niepełnosprawnością narządu wzroku oraz słuchu. Jak będzie wyglądać realizacja „Nowohuckiego alfabetu”? Działając, będziemy badać, uczyć się, budować ze słów, burzyć stereotypy, a przede wszystkim łączyć. Bo właśnie we wspólnym działaniu z fragmentów obrazów, wypowiedzi i skojarzeń złożymy hasła leksykonu, który stanie się pamiątką nie tylko naszego spotkania i pracy, ale również tego, jak postrzegali kiedyś i jak widzą obecnie Hutę ludzie związani z nią na różne sposoby – podkreślają organizatorzy projektu.

Organizatorem projektu „Nowohucki alfabet – perspektywy” jest Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta. Partnerami projektu są: Centrum Kultury Podgórza, Krakowskie Forum Kultury, Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie, Fundacja Grupa Migawki oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Nowej Huty.

pokaż metkę
Autor: ANNA LATOCHA
Osoba publikująca: Marcin Drobisz
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2021-04-15
Data aktualizacji: 2021-04-30
Powrót

Zobacz także

Znajdź