Kultura rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Wieczory z tańcem współczesnym

Przed nami kolejne dwa wieczory z tańcem współczesnym w roli głównej. W październiku Nowohuckie Centrum Kultury zaprasza w świat marzeń i idei, odmienności i konformizmu, autorską interpretację opery „Carmen” Georges Bizeta albo wyprawę w rejony znajdujące się między snem a jawą.

Fot. fot. Bartosz Kruk

wtorek, 12 października, godz. 19.00

„Intercepted”/„Przechwycone” - Kielecki Teatr Tańca

Spektakl porusza temat spełnienia, samorealizacji i drogi do celów jakim są nasze marzenia, idee, pasje. Jak zachować indywidualność i swoje potrzeby wobec przeciwności losu, presji, oczekiwań i zbiegów okoliczności, które przechwytują nas w drodze do celu i kierują na inne tory. Choreograf stawia trudne pytania. Czy jesteś w stanie wytrwać w dążeniu do marzeń i pasji? Czy mimo przeciwności losu wracasz na swoją indywidualną ścieżkę, czy też dajesz się przechwycić?

Choreografia: Wojciech Mochniej.

„Carme(n)love” - Kielecki Teatr Tańca

Autorska interpretacja opery „Carmen” Georges Bizeta. Opowieść o prawdziwej Femme fatale - kobiecie złej, okrutnej, nieszczęśliwej, wolnej, targanej różnymi uczuciami: złością i nienawiścią, a jednocześnie miłością i ogromnym pożądaniem. Czy Carmen znała prawdziwą miłość? Czy potrafiła kochać? Czy była postacią zupełnie negatywną? Być może nie umiała się odnaleźć w otaczającej ją rzeczywistości, a miłość, której tak pragnęła, nie zaspokoiła jej oczekiwań. Doskonale opisuje ten typ kobiety Charles Baudelaire w „Kwiatach zła”, przedstawiając ją jako demona, ofiarę rzeczywistości i wielki umysł poszukujący nieskończoności.

Choreografia: Małgorzata Ziółkowska.

piątek, 15 października, godz. 19.00

„Real love” - Teatr Tańca Zawirowania

Misterium narodzin, przemijania i śmierci w wykonaniu trzech kobiet w różnym wieku. Czym jest dla nich prawdziwa miłość? Być może jest nią uczucie jakim darzy matka swoje dziecko. Jak czuje się kobieta będąc matką? Co czuje, kiedy ktoś z jej bliskich umiera? Miłość i śmierć, to dwa wątki, które pojawiają się w tym spektaklu ustawicznie i oddziaływają na siebie. „Real Love” to forma choreograficznego wiersza, przepełnionego poetycką symboliką oraz znaczeniami z pogranicza metafizyki.

Choreografia - Daniela Abreu.

„Lullaby for the restless” - Aleksandra Krajewska

Ten spektakl to podróż wątpiącego umysłu i myśli zakłócającej spokój. Tutaj, pomiędzy snem a rzeczywistością, czas płynie inaczej. Brutalna fizyczność spotyka się tu z delikatnością, uwypuklając emocje, konflikty, wątpliwości, oczekiwania i marzenia, które okupują przestrzeń z tyłu głowy.

Choreografia, taniec – Aleksandra Krajewska.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2021-09-22
Data aktualizacji: 2021-10-04
Powrót

Zobacz także

Znajdź