Nasze Miasto rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

XV edycja konferencji „Pełno(s)prawny student”

Zapraszamy do wzięcia udziału w XV edycji konferencji „Pełno(s)prawny student”, która odbędzie się dziś, 2 grudnia, w godz. 9.00-15.00.

Fot. pixabay.com

Udział w konferencji jest możliwy poprzez platformę Zoom. Zachęcamy do zgłaszania swojego uczestnictwa poprzez wypełnienie formularza.

W tegorocznej, XV edycji, udział wezmą: dr hab. Anna Maria Waszkielewicz (fundatorka, Fundacja Instytut Rozwoju Regionalnego) oraz Justyna Kucińska (Prezes Zarządu, Fundacja Instytut Rozwoju Regionalnego). Swoje prelekcje wygłoszą dr Anna Rdest (Fundacja Instytut Rozwoju Regionalnego), a także przedstawiciele Stowarzyszenia Twoje Nowe Możliwości: Ariel Fecyk i Joanna Kamola-Brzózan oraz przedstawicielki Narodowego Centrum Badań i Rozwoju: Karolina Pogorzelska i Elżbieta Kuźba. O koncepcji ustawy o wyrównywaniu szans osób z niepełnosprawnościami w perspektywie funkcjonowania uczelni wyższych opowie Paweł Wdówik, Sekretarz Stanu, Pełnomocnik Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych.

Prelegenci poruszać będą zagadnienia koncepcji ustawy o wyrównywaniu szans osób z niepełnosprawnościami w perspektywie funkcjonowania uczelni wyższych oraz podnoszenia kompetencji kadr akademickich w zakresie edukacji osób z niepełnosprawnością. Przyjrzą się poziomowi realizacji projektów w ramach konkursu „Uczelnia dostępna”, a także zakresowi oferowanego wsparcia w dostępie do uniwersytetów dla osób z niepełnosprawnościami.

Konferencja jest wydarzeniem cyklicznym, stanowiącym punkt odniesienia dla studentów z niepełnosprawnościami. Rokrocznie gromadzi osoby z niepełnosprawnościami, decydentów, przedstawicieli środowiska osób z niepełnosprawnościami oraz przedstawicieli uczelni wyższych, zaangażowanych w proces dostosowywania środowiska akademickiego dla osób z niepełnosprawnościami.

Projekt skupia się na promocji działań oraz rozwiązań integracyjnych i antydyskryminacyjnych, umożliwiających pełne uczestnictwo w życiu akademickim osób z niepełnosprawnościami w Polsce.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Marcin Drobisz
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2021-11-24
Data aktualizacji: 2021-12-02
Powrót

Zobacz także

Znajdź