Kultura rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Weekend w Krakowie, sprawdź co się będzie działo

Trwa mikołajkowy weekend, który ucieszy nie tylko najmłodszych. Targi bożonarodzeniowe na Rynku Głównym, lodowisko i curling w TAURON Arenie, miniaturowy świat kolei w NCK, Festiwal Kina Niemego, Krakowski Festiwal Górski, teatralna Boska Komedia... Sprawdź, jakie atrakcje czekają na Ciebie w Krakowie!

Fot. Bogusław Świerzowski / kraków.pl

Kraków znów się kręci wokół szopki

Zgodnie z wieloletnią tradycją, w pierwszy czwartek grudnia rozpoczyna się Konkurs Szopek Krakowskich. 2 grudnia szopkarze przynieśli swoje prace na Rynek Główny i ustawili je na stopniach pomnika Adama Mickiewicza, gdzie ich dzieła były podziwiane przez krakowian i turystów. Ogłoszenie laureatów konkursu nastąpi dzisiaj, o godz. 14.00 w sali Miedzianej pałacu Krzysztofory. Zaplanowano transmisję online z tego wydarzenia, którą można oglądać na profilu Muzeum Krakowa na Facebooku.

Targi bożonarodzeniowe na Rynku Głównym

Po roku przerwy, spowodowanej pandemią koronawirusa, na Rynek Główny powróciły tradycyjne targi bożonarodzeniowe. Jarmark rozpoczął się 26 listopada i potrwa do 2 stycznia 2022 r.

Święty Mikołaj i renifer Rudolf odwiedzą krakowskie zoo

Krakowski ogród zoologiczny zaprasza najmłodszych mieszkańców miasta na wyjątkowe, bo aż trzydniowe mikołajki. Od 4 do 6 grudnia w godzinach 12.00–14.00 na dzieci czekać będzie św. Mikołaj w towarzystwie prawdziwego renifera Rudolfa. A jeśli ktoś śnił o tym, by choć na chwilę zasiąść w saniach obok Mikołaja, to właśnie tam będzie mógł spełnić swoje marzenie. Szczegóły tutaj.

Miniaturowy świat kolei w NCK

Wystawa makiet kolejowych to impreza dla wszystkich pasjonatów oraz tych, którzy z nostalgią wracają do wspomnień zabawy kolejką sunącą po podłodze dziecięcego pokoju. W Nowohuckim Centrum Kultury wystawcy z całej Polski zbudowali miniaturowy świat – tory, lokomotywy, wagony, semafory, budynki stacji kolejowych, a wszystko po to, aby zabrać zwiedzających koleją żelazną w niezwykłą podróż. Godziny otwarcia wystawy:

  • niedziela, godz. 9.00–13.00 i 14.00–18.00

Co ciekawego wydarzy się w „Norwidzie”?

Kulturalne i twórczo w Nowej Hucie? Oczywiście, a to choćby za sprawą aktywności, które przygotował Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida. Sprawdź program najbliższych wydarzeń w „Norwidzie”. Więcej informacji tutaj.

Lodowisko i tor curlingowy, czyli zimowa TAURON Arena Kraków

Lodowisko, tor curlingowy, pyszne jedzenie i mnóstwo dodatkowych atrakcji. Dziś startuje „Zimowa arena”, czyli strefa rozrywki przy TAURON Arenie Kraków.

Weekend mikołajkowy (4-5 grudnia) to w Arenie Garden czas dedykowany najmłodszym gościom. W sobotę szef kuchni Tobiasz Dziura wraz z Elcią Kotarbą, cukierniczką z zamiłowania będą prowadzić warsztaty ozdabiania pierniczków świątecznych. Organizatorzy zapraszają wszystkie chętne dzieci do Coffee Garden o godz. 13.00.

Palce lizać! – Festiwal Literatury dla Dzieci

Uwielbiany przez dzieci i rodziców, jeden z największych w Polsce – Festiwal Literatury dla Dzieci w tym roku odbywa się pod hasłem „Palce lizać!” Krakowska odsłona potrwa do dzisiaj. Więcej informacji tutaj.

Teatr Baniek Mydlanych „Tajemnica Bańki Szczęścia”

Bajeczny karnawał baniek mydlanych oraz niesamowita dawka humoru i dobrej energii dla całej rodziny, czyli interaktywne show w wykonaniu międzynarodowych artystów już dzisiaj w Krakowie. Szczegóły tutaj.

XIV edycja Festiwalu Boska Komedia

XIV edycja Międzynarodowego Festiwalu Boska Komedia odbędzie się w dniach 3-12 grudnia. Na żywo zobaczymy ponad trzydzieści spektakli, w tym trzy przestawienia premierowe. Festiwal będzie miał również swoją odsłonę online, której największym wydarzeniem  będzie „Austerlitz” w reż. Krystiana Lupy. Więcej informacji tutaj.

Festiwal Filmu Niemego

22. Festiwal Filmu Niemego to szczególne wydarzenie na festiwalowej mapie Polski, skupione na kinie sprzed epoki dźwiękowej. W programie Festiwalu tradycyjnie pojawiają się zarówno rozpoznawalne dzieła jak i mniej znane perełki, wyświetlane z muzyką na żywo w wykonaniu artystów z różnych stron świata, reprezentujących rozmaite gatunki muzyczne. W tym rokufestiwal odbędzie się pod hasłem „Ekspresja”. Program wydarzenia tutaj.

Grudzień na PLAY KRAKÓW

Grudniowy kalendarz filmowy na PLAY KRAKÓW to materiały, które trzeba zobaczyć jeszcze w tym roku. Na platformę powrócą uwielbiane przez użytkowników: Krakowski Festiwal Górski i Międzynarodowy Festiwal Boska Komedia. Coś dla siebie znajdą fani Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie, a także miłośnicy muzyki eksperymentalnej, dla których gratką będą koncerty z festiwalu UNSOUND. W świąteczny nastrój wprowadzi nas natomiast materiał z projektu „Wokół Szopki – spacerem po Krakowie”, czyli klimatyczna przechadzka śladem najpiękniejszych arcydzieł małej architektury. Odtwórz PLAY KRAKÓW.

19. Krakowski Festiwal Górski

Jak co roku, czekają nas prelekcje, warsztaty, rozmowy z polskimi i zagranicznymi gośćmi, ale też i spontaniczne imprezy, przypadkowe spotkania i wciągające kuluarowe rozmowy. Kolejny atut, zwłaszcza przed świętami, to wizyta na kiermaszu sprzętu, największym w historii festiwalu. Ponadto, uczestnicy festiwalu w tradycyjne formule będą mieli dostęp do materiałów online przez cały grudzień. Program festiwalu tutaj.

Nie tylko Bruegel i Rubens. Malarstwo Niderlandów na Wawelu

Wawelu przedstawia interesującą panoramę malarstwa nider­landz­kiego z czasów Pietera Bruegla i Pie­­­tera Pa­ula Rubensa. Wystawę „Nie tylko Bruegel i Ru­bens. Malarstwo Nider­landów na Wawelu” można oglądać do 27 lutego 2022 r. Większość prezentowanych prac pochodzi ze zbiorów wawelskich, uzupełniają je obrazy z ko­lek­cji Muzeum Narodowego w Gdańs­ku. Więcej informacji tutaj.

Premiera filmu „Rękawka – tradycje i obrzędy”

Film opowiadający o tradycjach i obrzędach związanych ze świętem Rękawki jest dostępny w serwisie PLAY KRAKÓW. Centrum Kultury Podgórza, wspólnie z Drużyną Wojów Wiślańskich Krak, przygotowało wyjątkowy, popularnonaukowy miniserial, w ramach którego zrekonstruowane zostały początki grodu Kraka i legendy z wieków średnich. Całość opatrzona została komentarzem ekspertów, nadając produkcji edukacyjny charakter. Szczegóły tutaj.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Margerita Krasnowolska
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2021-12-02
Data aktualizacji: 2021-12-05
Powrót

Zobacz także

Znajdź